WZPS Opole: Paweł Zagumny najlepszym sportowcem roku 2014 na Opolszczyźnie

47 Plebiscyt na Sportowca Roku Opolszczyzny, organizowany przez Nową Trybunę Opolską wygrał Paweł Zagumny, rozgrywający ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle, aktualny mistrz świata.

image

Laureat odbierając nagrodę mówił, że dla niego rok 2014 był niesamowity. – Jego początek był bardzo udany z ZAKSĄ, końcówkę zwieńczył sukces z reprezentacją Polski. Oby rok 2015 nie był gorszy – zaznaczył siatkarz.

O przyznaniu nagród sportowca, trenera i talentu roku w plebiscycie Nowej Trybuny Opolskiej decyduje kapituła, w której zasiadają m.​in. działacze i dziennikarze sportowi, a także byli utytułowani sportowcy, np. indywidualny mistrz świata w żużlu z 1973 r. Jerzy Szczakiel czy były skoczek i olimpijczyk z Moskwy, dwukrotny mistrz Polski w skoku wzwyż na stadionie (1980, 1983) i pod dachem (1982) Ja­nusz Trzepizur.

Zagumny, pytany o wagę wyróżnienia mówił, że dotych­czas nie wygrał plebiscytu na Opolszczyźnie, więc cieszy go to ten laur. Podkreślał, że to nagroda, którą można otrzymać tylko wtedy, gdy się wcześniej wygra na parkiecie. – Myślę, że swoimi wynikami na nią zapracowałem – dodał. Zaznaczył, że w jego opinii kapituła wyróżniła go tytułem Sportowca Roku w dużym stopniu dzięki zdobytemu przez polskich siatkarzy mistrzostwu świata.

Na dru­gim miejscu wśród najlepszych trenerów roku 2014 w opolskim plebiscycie znalazł się szkoleniowiec ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Sebastian Świderski.

Wśród gości imprezy był także były trener polskiej reprezentacji i były trener Mostostalu Azotów Kędzierzyn-Koźle Waldemar Wspaniały, który tego samego dnia desygnowany został do rady nadzorczej kędzierzyńskiego klubu.