PZPS: Telewizja Polsat partnerem PZPS do 2018 roku

W piątek, w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbyła się konferencja prasowa w dotycząca podpisanie przez PZPS i Telewizję Polsat umowy dotyczącej partnera telewizyjnego PZPS na lata 2015-2018.

Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Telewizji Polsat –  Z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej jesteśmy związani od wielu lat. Wydaje nam się, że jako jedyna stacja w Polsce potrafimy pokazywać tę dyscyplinę sportu tak, jak wygląda ona dzisiaj czyli na najwyższym poziomie. Staramy się pokazać kibicom wszystkie najważniejsze rozgrywki – ligę polską i oczywiście reprezentacje. Cieszymy się, że mamy okazję dalej współpracować. Dołożymy wszelkich starań, aby PZPS i telewidzowie byli zadowoleni z tego w jaki sposób pokazujemy siatkówkę. Cały czas się rozwijamy, inwestujemy w sprzęt, tak żeby przybliżyć siatkówkę wszystkim. Mocno współpracujemy z PZPS i wypracowujemy wspólnie najlepszy sposób pokazywania siatkówki.

Paweł Papke, Prezes PZPS – To szczególny dzień dla Polskiej Siatkówki. Dzięki tej umowie kontynuujemy współpracę z dotychczasowym partnerem. Telewizja Polsat gwarantuje najwyższą jakość usług i przekazu. My wszyscy obserwując relację widzimy w jakim wysokim poziomie i standardzie Polsat potrafi przekazać mecz, ale również atmosferę wokół boiska. Telewizja Polsat posiada już prawa do mistrzostw Europy 2015 i do ME 2017, które mam nadzieję, że odbędą się w Polsce. Jesteśmy szczęśliwi, że dalej kontynuujemy współpracę.

Andrzej Lemek, Wiceprezes PZPS, Sekretarz Generalny PZPS – Polski Związek Piłki Siatkowej oferuje produkt najwyższej jakości z mistrzami świata w roli głównej. Oferujemy Ligę Światową, Memoriał Wagnera, World Grand Prix, World Tour, ewentualne turnieje kwalifikacyjne do IO, ME czy MŚ, Finały mistrzostw Polski w siatkówce plażowej i pozostałe oficjalne mecze reprezentacji Polski.  Wierzę, że nasza współpraca będzie wyglądała tak jak do tej pory. Za to bardzo dziękuję.

Witold Roman, Wiceprezes PZPS – Pracujemy bardzo mocno aby nasza reprezentacja kobiet, która bez wątpienia zasługuje na najlepsze, dostała dobrego szkoleniowca i dołączyła do grona mistrzów. Gwarantuję, że będzie to człowiek z najwyższej pułki. Emocji nie zabraknie i to wszystko będziemy mogli obejrzeć na antenach Polsatu.

Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat – Wszystko jeżeli chodzi o ideologię wyjaśnił już prezes Błaszczyk. Ja potwierdzam, że sposób przekazywania relacji nie będzie gorszy. Trudno sobie stawiać wyższe cele po tym co pokazaliśmy podczas mistrzostw świata. Cieszymy się, że mamy szansę przez kolejne 4 lata podążać tą samą drogą. Mam nadzieję, że będziemy transmitować kolejne turnieje, gdzie Polacy wywalczą kolejne medale. Cieszymy się, że mamy takiego partnera. Cieszymy się również, że PZPS pomimo trudnego momentu, który przechodzi od listopada, cały czas ma się dobrze. Zaangażowanie nasze jest poważne. Mam nadzieję, że PZPS i kibice będą zadowoleni.

Piotr Pykel, Zastępca Dyrektora ds. Sportu Telewizji Polsat – Największym wyzwaniem byłe negocjacje. To był wzorowo przeprowadzony proces zapytania ofertowego. To dobra umowa dla wszystkich, ale przede wszystkim dla polskiej siatkówki. PZPS przedstawił nam dosyć duże wymagania. Już teraz możemy powiedzieć, że wszystkie mecze pokazywane będą na antenach Polsatu.

Po podpisaniu umowy przez Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Telewizję Polsat i po pamiątkowym zdjęciu, PZPZS przekazał Telewizji Polskiej komplet medali wywalczonych przez polskie reprezentacje w czasie współpracy z Telewizją Polsat.

/Tomasz Bielak/