PZPS: Polski w dwunastoosobowym składzie ruszają na podbój Chorwacji

Znana jest już dwunastka kadetek, która wraz z Andrzejem Peciem rozpoczną podróż w kierunku Chorwacji, gdzie w piątek rozpoczną bój o bilety na tegoroczne mistrzostwa Europy. Polski poza gospodyniami zagrają jeszcze z Finlandią.

Od pewnego czasu sztab szkoleniowy reprezentacji Polski kadetek z wielką uwagą przyglądał się pracy siatkarek, które przez ostatnie miesiące przebywały na obozach przygotowujących biało-czerwone do turnieju kwalifikacyjnego w Chorwacji. Andrzej Peć, próbując różnych ustawień i wariantów gry w poniedziałek, po turnieju w Mysłowicach podjął decyzję odnośnie składu, jaki w czwartek rozpocznie podróż na południe Europy. Poza kadrą znalazły się trzy siatkarki, które brały udział w ostatnim zgrupowaniu w Kolnie. W Polsce musiała pozostać libero, Justyna Łysiak,przyjmująca Zuzanna Górecka oraz wychowanka gdańskiej Gedanii, Martyna Łukasik, siostra występującej w Atomie Treflu Sopot, Justyny Łukasik.

Dwunastka, która zagra w turnieju kwalifikacyjnym:
rozgrywające:
Agata Michalewicz, Alicja Grabka
przyjmujące:
Aleksandra Lipska, Aleksandra Rasińska, Dagmara Dąbrowska, Monika Fedusio, Natalia Murek
atakująca:
Oliwia Michalak,
środkowe:
Martyna Świrad, Paulina Świder, Weronika Sobiczewska
libero:
Kinga Drabek

Nie do pozazdroszczenia jest podróż jaką muszą odbyć nasze reprezentantki, aby dotrzeć nad Adriatyk. Biało-czerwone kilka minut po szóstek z Balic odlecą do Frankfurtu, skąd następnie zostaną przetransferowane do Berlina i następnie do Triestu. Po ponad 100 km podróży autokarem Polki popołudniu zameldują się w hotelu w Rovinj. Wieczorem przejdą jeszcze rozruch, a następnego dnia o 20.00 zmierzą się w pierwszym meczu turnieju z reprezentacją Finlandii.