PZPS/CEV: Polscy sędziowie w “akcji”

clip_image003

Skra Bełchatów, Asseco Resovia Rzeszów i Jastrzębski Węgiel wśród mężczyzn a także Chemik Police i Impel Wrocław w rozgrywkach kobiet – to zespoły reprezentujące Polskę w elitarnych rozgrywkach siatkarskiej Ligi Mistrzów. Warto jednak zauważyć, że to nie jedyni przedstawiciele polskiej siatkówki w rozgrywkach o najważniejsze europejskie trofea.

clip_image005

Obok pięciu polskich zespołów, w zmaganiach o Puchar Europy liczną grupę stanowią polscy sędziowie. Już w najbliższy wtorek, 20 stycznia Sędzią drugim spotkania grupy A, Copra Volley Piacenza – Knack Roeselare będzie Maciej Twardowski z Radomia. W środę, 21 stycznia natomiast w austriackiej Posojilnicy tamtejszy AICH/DOB podejmie VfB Friedrichshafen, a sędzią pierwszym tego meczu będzie Wojciech Maroszek z Żor.

Tydzień później Polska będzie miała swoich przedstawicieli w DenizBank Volleyball Champions League kobiet. Mecz pomiędzy Dynamem Moskwa i Dresdner SC poprowadzi Marcin Herbik z Warszawy, natomiast sędzią drugim spotkania, w którym Partizan Belgrad podejmie we własnej hali VakifBank Stambuł będzie Piotr Dudek z Żołyni.

Warto także dodać, że sędzią pierwszym meczu Pucharu Challenge Kobiet pomiędzy Urałoczką Jekaterynburg a Ilbankiem Ankara, który odbędzie się we wtorek, 20.01 będzie Kielczanin, Jacek Sęk.

Wojciech Głód