PZPS: PGE Skra na 44. Balu Polskim w Londynie

clip_image001

PGE Skra Bełchatów była obecna na 44. Balu Polskim, który w zeszłym tygodniu odbył się w londyńskim hotelu Savoy.

Podczas tej najbardziej prestiżowej polonijnej imprezy w Anglii odbyła się aukcja charytatywna, a jednym z głównych fantów była na niej przekazana przez PGE Skrę Bełchatów – drużynę partnerską CBL Polonii – koszulka meczowa z podpisami bełchatowian.
– Koszulka na aukcji wzbudziła spore zainteresowanie. W końcu to niemała atrakcja mieć oryginał z podpisami polskich Mistrzów Świata. Współpraca partnerska między naszymi drużynami zatacza coraz szersze kręgi. To bardzo miłe, że PGE Skra przekazała tak piękną nagrodę na tę ważną i prestiżową aukcję – prezes CBL Polonii Londyn Bartłomiej Łuszcz.
Ponad trzystu gości wzięło udział w tej jedynej w swoim rodzaju imprezie polonijnej w Anglii. Pierwszą parą balu byli Pan Ambasador RP w Londynie Witold Sobków z małżonką. Na sali nie brakowało ludzi biznesu, kultury i sztuki. Bal corocznie przyczynia się do wsparcia różnych polskich organizacji charytatywnych. W ciągu ostatnich pięciu lat udało się zebrać ponad 106 tysięcy funtów.
Tegoroczna zbiórka była prowadzona na rzecz Helping People with Autism in Poland – organizacji, która zbiera fundusze na budowę w Gdańsku pierwszego w Polsce miejskiego domu opieki dla dorosłych osób z autyzmem oraz na Alzheimer’s Society – fundacji, która finansuje badania nad chorobą oraz finansuje pomoc polskojęzycznym chorym i ich opiekunom mieszkającym w Wielkiej Brytanii.
– Jak co roku, jesteśmy zachwyceni poziomem poparcia od rozmaitych firm oraz osób na 44. Bal Polski. Chcielibyśmy szczególnie podziękować wszystkim, którzy nas wsparli swoim sponsorowaniem oraz podarowali fanty – powiedziała Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Balu Polskiego Ania Lichtarowicz-Piesakowska.