PZPS: Jakub Bednaruk trenerem reprezentacji Polski juniorów

clip_image001

Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że trenerem reprezentacji Polski juniorów został Jakub Bednaruk. Asystować mu będzie Wojciech Serafin. Pierwszym wezwaniem stojącym przed nowymi szkoleniowcami będzie majowy turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata, który rozegrany zostanie w Bełchatowie.

Jakub Bednaruk objął funkcję selekcjonera kadry narodowej juniorów po powołaniu dotychczasowego szkoleniowca, Jacka Nawrockiego na trenera kadry narodowej seniorek.

Jakub Bednaruk ma 39 lat i od roku 2010 lat jest szkoleniowcem AZS Politechniki Warszawskiej (2010 – 2012 jako drugi trener a od roku 2102, jako pierwszy szkoleniowiec). W samodzielnej pracy trenerskiej młody szkoleniowiec był ze stołecznym klubem dwukrotnie na miejscach szóstych i raz na ósmej pozycji PlusLigi. Jest niezwykle ceniony za pracę z młodymi siatkarzami, których kariery kapitalnie rozwijają się pod jego okiem a później w innych klubach.

Jako siatkarz rozpoczynał karierę we Włókniarzu Bielsko-Biała. W najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował w wieku 18 lat. W latach 1996 – 1997 grał w Czarnych Radom. W następnym sezonie rozgrywał w Górniku Radlin, a później w Legii Warszawa i Czarnych Radom. W Polskiej Lidze Siatkówki reprezentował: Skrę Bełchatów, BBTS Bielsko-Biała, AZS Politechnika Warszawska, Jastrzębski Węgiel. W latach 2007-2008 był zawodnikiem Itas Diatec Trentino, z którym wywalczył mistrzostwo Włoch. W sezonie 2008/2009 występował w barwach beniaminka PlusLigi, Trefla Gdańsk. W trakcie sezonu 2009/2010 po raz drugi powrócił do drugoligowej drużyny Politechniki, której zakończył karierę zawodniczą i rozpoczął trenerską.

Zdobywca Pucharu Polski w roku 199 z Czarnymi Radom. Dwukrotny srebrny medalista mistrzostw Polski z Jastrzębskim Węglem (2006, 2007); mistrz Włoch w roku 2008 z Itas Diatec Trentino.

Autor/Źródło: Janusz Uznański – rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej