PZPS: Idź złoto do złota

clip_image001

Pięć polskich zespołów dotarło do strefy medalowej w rozgrywkach o europejskie puchary. – Po złotym medalu męskiej reprezentacji w mistrzostwach świata nasza siatkówka osiągnęła kolejny sukces. Polskie kluby mają szansę na zdobycie czterech pucharów i jestem przekonany, że nie powiedziały one ostatniego słowa  – mówił we wtorek na spotkaniu z dziennikarzami prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Paweł Papke.
Chemik Police będzie organizatorem turnieju Final Four Ligi Mistrzyń, nad którym Honorowy Patronat objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. PGE Atom Trefl Sopot spotka się w półfinale Pucharu CEV z tureckim Galatasaray Daikin. Asseco Resovia Rzeszów oraz PGE Skra Bełchatów zagrają w sobotę i niedzielę w Berlinie w turnieju Final Four Ligi Mistrzów, a ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się w półfinale Pucharu CEV Energy T.I. Diatec Trentino.
Prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Jacek Kasprzyk podkreślił, że takie wyniki mogą tylko cieszyć. – Po raz pierwszy w historii dwa polskie klubu awansowały do Final Four Ligi Mistrzów – powiedział. – Jest to duże osiągnięcie klubów PlusLigi. W Berlinie liczę na złoty i brązowy medal naszych zespołów. Miejsce Chemika oraz PGE Atomu Trefla w europejskich pucharach świadczy najlepiej o sile ORLEN Ligi. Policzanki znakomicie spisały się w fazie grupowej, wygrały z czołowymi zespołami świata, dlaczego więc nie miałyby zająć pierwszego miejsca w turnieju Final Four.
Polskich kibiców elektryzuje mecz półfinałowy Ligi Mistrzów, w którym Asseco Resovia zagra z PGE Skrą. – Marzenia spełniają się dzięki konsekwentnej pracy – mówił wiceprezes Asseco Resovii, Bartosz Górski. – Zbudowaliśmy drużynę z ludźmi ambitnymi, chcącymi odnosić sukcesy. Mamy w składzie pięciu złotych medalistów FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Chcemy utrzymać dotychczasowy trend zwycięstw w Lidze Mistrzów i nasz zespół nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.
Życzył on, żeby co roku sympatycy siatkówki w Polsce mieli taki dylemat.
PGE Skra ma już za sobą występy w Final Four Ligi Mistrzów. Była blisko odniesienia sukcesu. – Mamy medale wszystkich kolorów poza złotym – powiedział szef PGE Skry, Konrad Piechocki. – Nie wywieramy presji na zespole. Nasz cel jest ten sam od lat – powtórzyć sukces Płomienia Milowice.
Konrad Piechocki wierzy, że bełchatowski klub podtrzyma dotychczasową serię udanych występów. Podopieczni trenera Miguela Falaski stracili w fazie grupowej dwa sety. W play offach wyeliminowali dwa zespoły włoskiej Serie A – mistrza i wicemistrza.
4 i 5 kwietnia oczy siatkarskiego świata będą zwrócone na szczecińską Azoty Arenę, gdzie rozegrany zostanie turniej Final Four Ligi Mistrzyń. – Jesteśmy dumni, że Prezydent Bronisław Komorowski objął Honorowy Patronat nad turniejem, co podniesie rangę imprezy – powiedziała prezes KPS Chemika Police, Joanna Żurowska. – W fazie grupowej rozgrywek policzanki zaprezentowały się w znakomitym stylu. Dumni jesteśmy z naszego partnera Grupy Azoty, z którym można realizować najwyższe sportowe cele. Życzę wszystkim, żebyśmy niebawem świętowali wielkie sportowe sukcesy.
Dodała ona, że zainteresowanie turniejem ze strony kibiców jest bardzo duże i wszystko wskazuje, że rywalizacja o miano najlepszej klubowej drużyny kontynentu odbędzie się przy komplecie publiczności.
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest kontynuatorką Mostostalu-Azotów – czołowej drużyny Europy z przełomu 20. i 21. wieku. Jednym zawodników tego klubu był obecny prezes PZPS, Paweł Papke.
– Zrobimy wszystko, żeby pokazać wielką jakość. Cieszymy się z sukcesów polskich klubów i życzymy wszystkim wielkich zwycięstw – powiedział Alicja Górska, rzeczniczka Grupy Azoty S.A.
Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot odniosły już w tym sezonie jeden sukces. Zdobyły Puchar Polski. – Jesteśmy piąty rok w naszej ekstraklasie – powiedział prezes klubu, Roman Szczepan Kniter. – ORLEN Liga jest mocna o czym regularnie przekonujemy. Jest wiele pozytywnych opinii o naszych rozgrywkach. Na pewno nie mamy powodów, żeby wstydzić z powodu poziomu rywalizacji w polskiej ekstraklasie.
W czasie spotkania z dziennikarzami Paweł Papke i Jacek Kasprzyk wręczyli przedstawicielom klubów repliki złotych medali zdobytych przez biało-czerwonych w FIVB Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. – Przygotowaiśmy medale z życzeniami, żeby naszym klubom powiodło się tak jak męskiej reprezentacji w ostatnich mistrzostwach świata – powiedział Paweł Papke. – Idź złoto do złota – dodał Jacek Kasprzyk.

Autor/Źródło: Eugeniusz Andrejuk