PS: Świdnica – siatkarskie miasto kobiet

clip_image001

Świdnica to siatkarskie miasto kobiet. W miejscowej Polonii swoje kariery rozpoczynały Dorota Świeniewicz Magdalena Sadowska dziś trenerka siatkarek II-ligowego z aspiracjami MKS Świdnica oraz Anna dziś Werblinska i Bogumiła dziś Pyziołek z domu Barańskie.
Lata świetności żeńskiej siatkówki w Świdnicy otwierały Elżbieta Gaszyńska i siostry Aszkiełowicz – Halina na olimpiadzie w Meksyku zdobyła  brązowy medal. Zatem nie dziwi miłość do sportu kultywowana w wielu szkołach na terenie miasta i powiatu. Gospodarzem dzisiejszej odsłony prezentacji pucharu zdobytego przez biało-czerwonych w FIVB Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 było Gimnazjum nr 3 z wieloma klasami sportowymi w różnych dyscyplinach.
Trofeum było atrakcją II Międzypokoleniowego Forum Lokalnych Sportowców organizowanego pod hasłem „Mój sport, moja pasja”. Znakomici sportowcy jak: Renata Mauer-Różanska, podwójna złota olimpijka w strzelectwie, Bogumiła Pyziołek-siatkarka, Krzysztof Jańczak- olimpijczyk siatkarz i trener zespołu Krispol Ligi Victorii Wałbrzych, Elżbieta Gaszyńska wieloletnia radna, która dla miejscowej siatkówki jest ikoną, czy świdniczanin Jarosław Lato znany na wielu międzynarodowych boiskach piłkarskich dzielili się swoimi sportowymi doświadczeniami z licznie zgromadzona młodzieżą szkół świdnickich i okolic.
Pokazowe treningi młodzieży S.O.S. piłkarzy nożnych i ręcznych uświetniły prezentacje pucharu, która jak zwykle cieszyła się niezmiennym zainteresowaniem. Następnie puchar zawitał do ratuszowej wieży w Świdnicy, gdzie mieszkańcy oczywiście ….gremialnie robili sobie zdjęcia z pucharem wzdychając –  jaki on ciężki, a jak lekko kapitan reprezentacji Polski Winiarski w geście triumfu go wznosił 21 września w katowickim „Spodku” po zwycięskim finale nad Brazylią.

Autor/Źródło: Tadeusz Kalinowski, EA