PPK: W Kędzierzynie-Koźlu o pierwsze w tym sezonie siatkarskie trofeum w Polsce

clip_image001

W sobotę i niedzielę w Kędzierzynie-Koźlu z udziałem Chemika Police, PGE Atomu Trefla Sopot, Impela Wrocław i Budowlanych Łódź rozegrany zostanie finałowy turniej Pucharu Polski.
– Oczywiście największymi atutami dysponuje Chemik i zespół ten jest faworytem – powiedział Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej, Włodzimierz Sadalski. – Do takiej opinii upoważnia choćby miejsce policzanek w tabeli ORLEN Ligi oraz wygrane w fazie grupowej Ligi Mistrzyń z zespołami tej klasy co Rabita Baku czy Dynamo Kazań. Na każdej pozycji, od rozgrywającej Mai Ognjenovic zaczynając, a na libero Marioli Zenik kończąc, trener Giuseppe Cuccarini dysponuje najwyższej klasy zawodniczkami.
Ale jak podkreślił Włodzimierz Sadalski „zbyt długo żyję i zbyt dużo w sporcie widziałem, żeby wskazywać zwycięzcę jakichkolwiek zawodów na podstawie papierowych wyliczeń.”
– Siatkarki z Sopotu grają ostatnio bardzo dobrze. Zwycięstwa w Pucharze CEV wzmocniły ich mentalnie. Ich dobra postawa oraz słabsza faworyta i niespodzianka gotowa. W Pucharze Polski nie gra się do dwóch czy trzech zwycięstw. Nie można poprawić słabszej gry w kolejnym spotkaniu. Dlatego też te rozgrywki są takie ciekawe – powiedział Włodzimierz Sadalski.
Budowlani Łódź sprawili już niespodziankę i w ćwierćfinale PP wyeliminowali Polski Cukier Muszyniankę Muszyna. – Dlaczego więc mieiby nie zagrać kolejnego dobrego meczu. Czwarty uczestnik Impel Wrocław jest drużyną mocną o niespełnionych aspiracjach. Puchar Polski jest akurat takim miejscem, gdzie można zrealizować swoje sportowe ambicje – podkreślił Włodzimierz Sadalski.
W opinii Dyrektora Pionu Sportu i Szkolenia PZPS w Kędzierzynie-Koźlu zapowiada się bardzo ciekawy turniej. – Do walki o pierwsze w tym sezonie siatkarskie trofeum staną cztery mocne drużyny posiadające w swoich składach dobre i bardzo dobre zawodniczki. Warto więc wybrać się do hali w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie zapowiada się ciekawe widowisko – zakończył Włodzimierz Sadalski.
Chemik wygrał fazę zasadniczą ORLEN Ligi z 60 pkt (21 zwycięstw i 1 porażka). Drugie miejsce zajął PGE Atom Trefl 55 pkt (19-3). Impel był czwarty 48 (16-6), a Budowlani zajęli siódme miejsce 32 (11-11).
Bilety na mecze półfinałowe (jeden bilet na dwa mecze) w cenach 20 i 30 zł dostępne oraz na finał (15 marca 2015, godz. 14.45) dostępne w sieci www.ticketpro.pl oraz w punktach stacjonarnych.
Dodatkowo, Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej S.A. we współpracy z Urzędem Miasta w Kędzierzynie-Koźlu, pod hasłem „Kibicuj z nami całymi rodzinami” przygotowała specjalną ofertę dla posiadaczy Karty „Rodzina Trzy Plus”
Właściciele Karty „Rodzina Trzy Plus” mogą nabyć wszystkie bilety z 30 % zniżką. Kartę „Rodziny Trzy Plus” należy okazać przy wejściu razem z zakupionym biletem
Program półfinałów – sobota:
Chemik Police – Impel Wrocław (14.45)
PGE Atom Trefl Sopot – Budowlani Łódź (17.30)
Zwycięzcy awansują do finału, który rozegrany zostanie w niedzielę o 14.45. Transmisje z PP w stacjach Polsatu.

Autor/Źródło: Eugeniusz Andrejuk