PPK: PGNiG Nafta – Developers SkyRes 0:3

PGNiG Nafta Piła przegrała z Developers SkyRes Rzeszów 0:3 (21:25, 23:25, 20:25) w meczu VI rundy Pucharu Polski kobiet 2015. Tym samym do kolejnej rundy turnieju awansowały rzeszowianki.

– W Pile chcemy się odbudować – mówiła po przegranym w poniedziałek meczu z Impelem Wrocław 0:3, Paula Szeremeta, atakująca Developresu SkyRes Rzeszów. Zespół z Rzeszowa zamierzony cel osiągnął. W pucharowym pojedynku z PGNiG Naftą rzeszowianki były zdecydowanie lepsze i pewnie awansowały do 1/8 Pucharu Polski.
Grę drużyny z Podkarpacia trzymały w czwartkowym meczu wspomniana Szeremeta, Ewa Śliwińska i Magdalena Olszówka. Pierwsza zdobyła 15 punktów. Śliwińska, która w wyjściowej szóstce zastąpiła kontuzjowaną w ostatnim spotkaniu Emilię Muchę, dwa oczka mniej, a Olszówka mecz zakończyła z 11 punktami na koncie.
Pierwszy set wyrównany był do drugiej przerwy technicznej, na której zespół gości prowadził 16:15. Wówczas jedną punktową zaliczkę wypracowała Śliwińska, której dwie z rzędu skuteczne akcje pozwoliły odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Za chwilę równie dobrze zaprezentowała się Szeremeta. Jej atak dał 18 punkt, a następnie skuteczny blok pozwolił odskoczyć na cztery oczka (19:15). Takiej przewagi zespół Developersu już nie oddał. W końcówce formalności dopełniła Olszówka, która najpierw zdobyła piłkę setową, a po chwili zakończył tę partię wygraną do 20.
Najbardziej wyrównany był drugi set. W nim kluczem do wygranej Developresu okazały się błędy popełniane przez gospodynie w końcówce. Pilanki po serii czterech z rzędu punktów prowadziły 18:16. W ekipie miejscowych dobrze radziła sobie m.in. Magdalena Wawrzyniak – najskuteczniejsza zawodniczka Nafty (12 punktów w meczu). Atakująca nie popisała się jednak w końcówce. Przy stanie po 22 nie wykorzystała ona kontry i za chwilę było po secie. Błąd Justyny Raczyńskiej sprawił, że to podopieczne Marcina Wojtowicza były o jedną partię od awansu do kolejnej rundy.
Swojej szansy rzeszowianki nie zmarnowały. W trzeciej, jak się później okazało, ostatniej odsłonie siatkarki beniaminka ORLEN Ligi były drużyną zdecydowanie lepszą. Rzeszowianki dobrze prezentowały się w przyjęciu (60 procent) oraz w ataku – skończyły 40 procent wystawionych piłek przy zaledwie 19 procentowej skuteczności miejscowych. Szybko więc zbudowały sobie kilkupunktową przewagę i kontrolowały przebieg gry w tej partii. Chwilowy przestój nastąpił przy stanie 16:8. Wówczas pilanki zanotowały serię 7:2, ale wtedy o czas poprosił trener Wojtowicz. Przerwa pozwoliła wrócić do swojej gry drużynie Developersu SkyRes Rzeszów. Piłkę meczową zdobyła Szeremeta, a w kolejnej akcji rywalki dotknęły siatki i Developres mógł cieszyć się z awansu do 1/8 Pucharu Polski. 4 lutego o awans do ćwierćfinału rzeszowski zespół zagra w Łodzi z Budowlanymi.
PGNiG Nafta Piła – Developers SkyRes Rzeszów 0:3 (21:25, 23:25, 20:25)
PGNiG Nafta: Milović, Wilczyńska, Jarmoc, Wawarzyniak, Skorupka, Nadziałek i Pauliukouskaya (libero) oraz Raczyńska, Stencel, Sobczak, Konieczna;
Developres: Budzoń, Nowakowska, Olszówka, Szeremeta, Hawryła, Śliwińska i Borek (libero) oraz Warzocha, K. Filipowicz, Głaz, P. Filipowicz.