Data: 13.12.2014 Godzina: 14:45 Widzów: 2000
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – LOTOS Trefl Gdańsk 1:3 (24:26, 16:25 25:22. 22:25)
Sędziowie Liniowi: Mariusz Kwiecień, Radosław Cygler
Składy:

image
LOTOS: Grzyb, Falaschi, Schwarz, Gawryszewski,Troy, Mika, Gacek (libero) oraz Stępień, Schulz i Ratajczak
ZAKSA: Zagumny, Gladyr, Kaźmierczak, Kooy, Van Dijk, Ruciak, Zatorski (libero) oraz Witczak, Rejno, Abdel-Aziz i Loh
Spotkanie w Kędzierzynie można śmiało okrzyknąć hitem 15 kolejki, bowiem naprzeciwko dobrze spisujących się ostatnio zawodników z Kędzierzyna stanął „Czarny Koń” tegorocznych rozgrywek – LOTOS Trefl Gdańsk.
W pierwszym secie goście od początku przeważali, szybko odskoczyli na trzy punkty, ale krótko cieszyli się z prowadzenia, bo na pierwszą przerwę techniczną Zaksa schodziła, mając już punkt przewagi.

W zaciętej końcówce pierwszej odsłony więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy z trójmiasta. Piłkę setową atakiem zakończył – jak się później okazało MVP spotkania – Murphy Troy.
Drugi set rozpoczął się od serii błędów zawodników z Kędzierzyna (0:6). W tym secie zespół z Gdańska pewnie zmierzał do zwycięstwa, wygrali do 16 i byli blisko zakończenia całego spotkania.
Podrażnieni Kędzierzynianie zaczęli trzeciego seta od prowadzenia 4:1. W secie tym dobrze spisywał się Kay Van Dijk i Dick Kooy. Co prawda w końcówce Lotos doprowadził do remisu (19:19), ale ostatnie piłki należały jednak do gospodarzy, którzy wygrali 25:22.

image

W czwartym secie role się odwróciły, Gdańszczanie wrócili do gry. Set ten miał podobny przebieg jak pierwszy – Lotos szybko zdobywał przewagę, za chwilę ją tracił. W środkowej części seta gra toczyła się punkt za punkt, a kibice mieli okazję oglądać kawał dobrej siatkówki.  Końcówka należała
jednak do ekipy z Gdańska, piłkę meczową skończył ze środka Bartosz Gawryszewski. Gdańszczanie dzięki wygranej plasują się obecnie na trzecim miejscu, ale tracą już tylko punkt do prowadzących w tabeli PGE Skry Bełchatów i Asseco Resovii Rzeszów. ZAKSA straciła świetną ligową passę, ale nadal „liczy się w grze”, uplasowana jest na szóstym miejscu rozgrywek.  W ekipie z Gdańska nie zabrakło też Kędzierzyńskich akcentów, przypomnę, że obecny libero Piotr Gacek ostatnie cztery sezony spędził w Zaksie, a drugi trener Lotosu – Wojciech Serafin to utytułowany były zawodnik Mostostalu Azoty Kędzierzyn-Koźle.