PlusLiga: Roberto Santilli wraca do Polski

 

clip_image001

Ostatni dzień roku okazał się wyjątkowy dla Roberto Santilliego, który zastąpił Damiana Dacewicza na stanowisku pierwszego trenera MKS Banimex Będzin. Włoch pracował już w Polsce, w Jastrzębskim Węglu.

Roberto Santilli to 49-letni włoski trener, o którym mówią 'charyzmatyczny’, 'z pasją’.

Przez większość swojej kariery trenerskiej Santilli prowadził włoskie kluby. W 2007 roku zdecydował się na wyjazd za granicę – przyjechał do Polski, aby objąć stanowisko I trenera Jastrzębskiego Węgla. Poznał PlusLigę od podszewki. W sezonie 2008/09 zdobył z zespołem brązowy medal mistrzostw Polski a także drugie miejsce w międzynarodowych klubowych rozgrywkach siatkarskich – Pucharze Challenge. Rok później święcił triumf jako zdobywca Pucharu Polski, a na jego szyi i na szyjach jego zawodników zawisły srebrne medale Mistrzostw Polski.

Po trzech bardzo udanych latach w Polsce Santilli przeniósł się do rosyjskiej Iskry Idincowo, w której spędził również 3 sezony. W 2013 wrócił do włoskiej Andreoli Latina, którą trenował już kilka lat wcześniej. Podczas polskiego mundialu był członkiem sztabu szkoleniowego repreznetacji Niemiec, która wywalczyła brązowy medal. Po zakończeniu czemionatu postawnowił odpocząć w gronie rodzinnym i poczekać na ciekawą ofertę pracy. Przełom 2014 i 2015 roku przyniósł doświadczonemy trenerowi  nowe wyzwanie  – powrót na polskie parkiety, w charakterze  pierwszego trenera Tygrysów z Będzina.

Trenerowi Damianowi Dacewiczowi  klub dziękuje za dotychczasową współpracę, za niezapomniane zwycięstwa i triumfy, których byliśmy świadkami w zeszłym sezonie, jak również w tym roku i życzy powodzenia w dalszej karierze.

Pierwsze treningi pod wodzą nowego trenera Będzinianie odbyli już dzisiaj, 31 grudnia. Zaraz po nowym roku, 2 stycznia,  zespół rozegra swój pierwszy mecz z nowym sternikiem na pokładzie,  z Jastrzębskim Węglem.