PlusLiga: Przed nami 20. kolejka fazy zasadniczej

image

Przed nami mecze 20. kolejki PlusLigi. Jastrzębski Węgiel podejmie w sobotę Indykpol AZS Olsztyn.

Goście w ostatnim spotkaniu niespodziewanie pokonali we własnej hali wicemistrza kraju, Asseco Resovią Rzeszów. Stało się tak już pod wodzą nowego szkoleniowca zespołu z Warmii i Mazur, Włocha Andrei Gardiniego.
Gospodarze ze spokojem podchodzą do najbliższego pojedynku. – Myślę, że musimy wygrać. Zrobić wszystko, by rozstrzygnąć to spotkanie na własną korzyść. Tak jak każdy mecz do końca sezonu. Ale musimy uważać, bo jak widzieliśmy w zeszłym tygodniu Olsztyn wygrał z Resovią. To o czymś świadczy. Trzeba poważnie podejść do tego meczu, być skoncentrowani na własnej grze, zagrać na maksimum naszych możliwości. W ten sposób możemy zgarnąć komplet punktów – uważa Guillaume Quesque, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.
W dwóch tegorocznych spotkaniach ligowych jastrzębianie sięgnęli pełną pulę. – Jeśli będziemy grać o każdy punkt, walczyć tak jak w starciu z ZAKSĄ, możemy pokusić się o pełną pulę. Ale musimy pamiętać, że w Olsztynie straciliśmy punkty. AZS to dobra drużyna, nie będą mieli nic do stracenia, zapewne będą chcieli nas pokonać – dodaje Alen Pajenk, środkowy bloku pomarańczowej drużyny.
Początek sobotniego meczu o godzinie 17:00.
Bilety w cenie 30 złotych będą dostępne w kasie Hali Widowisko-Sportowej (Al. Jana Pawła II 6) na dwie przed rozpoczęciem spotkania, czyli od 15:00.