PlusLiga: Jastrzębski Węgiel trzecim półfinalistą PlusLigi

clip_image001

Jastrzębski Węgiel pokonał Cuprum Lubin 3:2 (25:12, 20:25, 25:23, 20:25, 15:11) w trzecim meczu play off o miejsca 1-8 i awansował do półfinału rozgrywek o mistrzostwo Polski.
Lubinianie przyjechali do Jastrzębia prowadząc w play off 1-0. W sobotnim meczu wygrali pierwszego seta i w drugim mieli przewagę 19:15. Jednak gospodarze odwrócili niekorzystną dla siebie sytuację i zwyciężyli 3:1. – Przegraliśmy wygrany mecz – mówił kapitan pokonanych, wicemistrz świata z 2006 roku, Łukasz Kadziewicz, cytowany na stronie Jastrzębskiego Węgla.
Podkreślił, że to nie Jastrzębski Węgiel wygrał dzisiejsze spotkanie, tylko Cuprum je przegrało. – Mieliśmy wszystkie argumenty w swoich rękach. W drugim secie prowadziliśmy 11:5 i brak odpowiedniego poziomu sportowego, koncentracji i sportowych umiejętności, spowodował, że przegraliśmy to spotkanie – powiedział Łukasz Kadziewicz.
W trzecim i decydującym spotkaniu było dużo walki. W tie breaku długo żadnej ze stron nie udało przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Gdy gospodarze objęli prowadzenie 12:9 (ze stanu 10:9) losy spotkania były już praktycznie przesądzone.
W półfinale rywalem Jastrzębskiego Węgla będzie Asseco Resovia Rzeszów.