PlusLiga: Asseco Resovia objęła prowadzenie

Asseco Resovia Rzeszów pokonała Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:20, 25:23) w pierwszym finałowym meczu play off PlusLigi. MVP spotkania został Fabian Drzyzga.

Pierwszy set był bardzo dobry w wykonaniu obu zespołów. Prowadzenie zmieniało się wielokrotnie. Na początku gdańszczanie mieli trzy punkty przewagi m.in. 4:1. Po drugiej przerwie technicznej inicjatywę przejęli gospodarze. Słabsze było przyjęcie gości. Asseco Resovia prowadziła 24:19 i straciła trzy punkty po mocnych zagrywkach Marco Falaschiego. Trener Andrzej Kowal brał dwa razy czas. Po drugiej przerwie Włoch zaserwował w siatkę. W Lotosie Treflu gra trzech byłych zawodmików rzeszowskiego klubu – Mateusz Mika, Wojciech Grzyb i Bartosz Gawryszewski.
Asseco Resovia zagrała znakomicie w drugiej partii. Gdańszczanie długo starali się dotrzymywać kroku, ale gospodarze powiększali przewagę. Było już 20:14. Świetnie spisywał się Jochen Schoeps. Był praktycznie nie do zatrzymania. Słaba była pierwsza akcja Lotosu. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego walczyli. Jeszcze odrobili straty do 23:20 i na więcej już gospodarze nie pozwolili. Ci ostatni mieli dobrą zagrywkę.
Trzeciego seta gdańszczanie rozpoczęli ze Stępniem – drugim rozgrywającym, który wszedł pod koniec drugiej partii. Długo inicjatywa należała do zespołu gości. Z czasem górę zaczęła brać siła gospodarzy. Lotos Trefl walczył, ale nie był w stanie zatrzymać gospodarzy, wśród których nie było słabych punktów. Ostatni punkt zdobył plasowanym uderzeniem Jochen Schoeps, który w ten sposób zaakcentował swoją bardzo dobrą grę.