PLPS: Sezon Młodej Ligi 2014/2015 podsumowany

clip_image001

197 meczów, 274 graczy, 14 drużyn. Tak w skrócie można podsumować rozgrywki Młodej Ligi w sezonie 2014/2015. W czwartek 21 maja o zakończonym sezonie oraz planach na kolejny rozmawiano w siedzibie Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A.

Sezon 2014/2015 był pierwszym w historii, w którym do rozgrywek przystąpiło 14 drużyn. Beniaminkami byli: Cuprum Lubin i MKS Banimex Będzin. Większa ilość zespołów przełożyła się na rekordową ilość meczów. W fazie zasadniczej rozegrano 182 spotkania, a w play-offach 15.

Kluby zgłosiły 274 siatkarzy. Kilkudziesięciu spośród nich otrzymało powołania do Reprezentacji Polski A i B. 48 znalazło się także na listach zespołów grających w PlusLidze. Mateusz Czunkiewicz (LOTOS Trefl Gdańsk), Bartłomiej Bołądź (RCS Cerrad Czarni Radom) czy Krzysztof Rejno (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) są dziś znani zarówno kibicom Młodej Ligi, jak i PlusLigi.

Trenerzy drużyn Młodej Ligi wybrali najlepszą szóstkę sezonu. Znaleźli się w niej:

  • rozgrywający: Michał Superlak (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle);
  • atakujący: Jędrzej Goss (Transfer Bydgoszcz);
  • przyjmujący: Kamil Semeniuk (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Jakub Wachnik (RCS Cerrad Czarni Radom);
  • środkowi: Jakub Lewandowski (LOTOS Trefl Gdańsk), Marcin Kania (Asseco Resovia Rzeszów);
  • libero: Paweł Stysiał (Transfer Bydgoszcz).

MVP Młodej Ligi sezonu 2014/2015 wybrano Jędrzeja Gossa, który o włos wyprzedził Kamila Semeniuka.

Rozgrywki Młodej Ligi cieszą się coraz większym zainteresowanim kibiców. Jest to widoczne na trybunach oraz w kanale SiatkarskaLigaTV. Blisko 29 godzin transmisji na żywo obejrzało przeszło 13 tys. widzów z 23 krajów świata, m.in. USA, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Arabii Saudyjskiej, Singapuru.

– Rozgrywki są na bardzo wysokim poziomie sportowym – podsumował Jacek Kasprzyk, prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. – Spełniają swoją rolę, którą określiliśmy rozpoczynając historię Młodej Ligi 5 sezonów temu – dodał.

Podsumowanie zakończonego sezonu to jednocześnie rozpoczęcie przygotowań do następnego. Efekty poznamy 26 września. W tym dniu zabrzmi pierwszy gwizdek w meczu inaugurującym rozgrywki Młodej Ligi w sezonie 2015/2016. Już dziś jedno jest pewne, siatkarskich emocji na boiskach z pewnością nie zabraknie.