PLPS: Indykpol AZS Olsztyn – LOTOS Trefl Gdańsk 3:2

_DSC0430

Indykpol AZS Olsztyn pokonał LOTOS Trefl Gdańsk 3:2 (21:25, 25:11, 16:25, 25:23, 15:13) w meczu jedenastej kolejki PlusLigi. MVP spotkania Paweł Woicki. Gospodarze podtrzymali passę zwycięstw we własnej hali. Andrea Anastasi, były trener męskiej reprezentacji Polski przegrał z byłym swoim asystentem, Andreą Gardinim.

LOTOS Trefl to drużyna, z którą olsztynianie znają się bardzo dobrze. Przed trwającym sezonem PlusLigi obie drużyny rozegrały ze sobą szereg meczów kontrolnych. Wtedy częściej górą byli akademicy z Olsztyna. Na pięć meczów kontrolnych olsztynianie wygrali aż trzy.

Sytuacja w tym meczu zmieniała się jak w kalejdoskopie. Po wygraniu pierwszej partii gdańszczanie całkowicie oddali inicjatywę gospodarzom w drugiej. W trzeciej znowu górą byli podopieczni trenera Anastasiego. Również w poszczególnych setach inicjatywa należała raz do jednej raz do drugiej drużyny. W pierwszej połowie czwartej partii w natarciu byli gospodarze. prowadzili już 16:10. Wydarzenia w meczu zmierzały do tie breaka. Jednak do kontrofensywy przeszedł LOTOS Trefl. Gdy Gawryszewski zablokował Bednorza było 22:22. Goście mieli szanse na komplet punktów. Jednak partię wygrali olsztynianie.

Na początku tie breaka prowadzenie objął LOTOS Trefl 3:1. Indykpol AZS walczył i wyrównał na 4:4. Przy zmianie stron było 8:7 dla gospodarzy i sprawa zwycięstwa pozostawała otwarta. Miejscowi następnie powiększali przewagę i wyniosła ona już 14:11. Goście nie poddawali się, zdobyli dwa punkty, ale wyrównać nie zdołali.