PLPS: Cuprum Lubin – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0

7C9A3398

Cuprum Lubin pokonało Łuczniczkę Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:19, 25:20) w meczu 11. kolejki PlusLigi. MVP spotkania Wojciech Włodarczyk. Po serii spotkań z zespołami czołówki ostatniego sezonu gospodarze zagrali z ekipą niżej klasyfikowaną w tabeli ekstraklasy. Odnieśli zasłużone zwycięstwo, choć zespół gości robił co mógł, żeby wygrać choć jednego seta.

Ostatnie cztery pojedynki kosztowały siatkarzy Cuprum bardzo dużo energii. Wszystkie bowiem zakończyły się w pięciu setach. Najpierw była wygrana z mistrzem Polski Asseco Resovią Rzeszów a następnie trzy emocjonujące przegrane spotkania – z LOTOSem Treflem Gdańsk, PGE Skrą Bełchatów i Jastrzębskim Węglem. – Pomimo ostatnich przegranych nastawienie się nie zmienia. Zawsze wychodzimy w stu procentach  zmotywowani do zwycięstwa – mówi środkowy Cuprum Dawid Gunia. – Ostatnie mecze pokazują, że znamy swoje możliwości na pełnym dystansie i będziemy walczyć do końca, dopóki wystarczy nam sił, których mamy jeszcze dużo.

W pierwszym secie wyrównana walka trwała bardzo długo. Łuczniczka prowadziła jeszcze 19:18 i w tym momencie zdecydowaną inicjatywę przejęli gospodarze. Zdobyli pięć kolejnych punktów i losy rywalizacji w tej partii były już rozstrzygnięte.

W drugiej partii gospodarze mieli przewagę od początku. Po blokach Malinowskiego i Możdżonka prowadzili oni 4:1. Drużynie gości nic nie wychodziło. Prowadzenie Cuprum rosło i po punktowej zagrywce Włodarczyka wynosiło ono 16:9. Seta zakończyła udana akcja Boehme.

W trzecim secie bydgoszczanie nie ustępowali. Zmniejszyli straty z 12:7 na 12:10. Wtedy trener Gheorghe Cretu poprosił o czas. Na drugiej przerwie technicznej było już 16:10 dla Cuprum. Dwa ostatnie punkty dla lubinian zdobył Wojciech Włodarczyk, pieczętując tym samym dobrą grę swoją i całego zespołu.