PLPS: Cuprum Lubin – AZS Politechnika Warszawska 3:0

7C9A6049

Lubinianie w ostatniej chwili stracili miejsce w czołowej szóstce na półmetku fazy zasadniczej i nie zagrają w turnieju finałowym Pucharu Polski. AZS Politechnika przegrała z kolei w kiepskim stylu mecz w Częstochowie. Oba zespoły mają zatem coś do udowodnienia.

Pierwszy set to bardzo słaba postawa przyjezdnych i kompletna dominacja Cuprum. AZS Politechnika fatalnie przyjmowała i nie mogła skończyć ataku w pierwszej akcji. Kapitalnie grali środkowi lubinian, a świetnie rozgrywał Grzegorz Łomacz. Trener Jakub Bednaruk szukał ratunku w zmiennikach, jednak ani Paweł Mikołajczak, ani Jakub Radomski nie byli w stanie odmienić losów tego seta. Cuprum zwyciężyło w bardzo imponującym stylu.

Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany, dopiero w końcówce Cuprum odskoczyło, bo ekipa AZS popełniła proste pomyłki w przyjęciu zagrywki. W drugiej partii bardzo dobrze prezentował się Mikołajczak, którego rywale nie byli w stanie zatrzymać.

Trzeci set przypominał pierwszą partię – kompletną dominację gospodarzy. Trener Bednaruk szukał dalszych zmian, a na boisku pojawił się Krzysztof Wierzbowski, który w poprzedniej rundzie występował jeszcze w barwach Effectora Kielce. Cuprum jednak grało zdecydowanie lepiej i wygrało pewnie 3:0. MVP spotkania został wybrany Wojciech Włodarczyk.