PLPS: Cerrad Czarni Radom – AZS Politechnika Warszawska 1:3

A

Cerrad Czarni Radom przegrali z AZS Politechniką Warszawską 1:3 (25:22, 27:29, 13:25, 21:25) w meczu 16. kolejki PlusLigi. MVP Łukasz Łapszyński.

Od momentu powrotu do siatkarskiej ekstraklasy ekipy Cerrad Czarnych potyczki na linii Radom-Warszawa cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem fanów. Niemal wszystkie dostarczyły też wielu emocji. Czy podobnie będzie i tym razem? – Starcia pomiędzy tymi zespołami zawsze zapowiadają się pasjonująco bez względu na zajmowane miejsc w tabeli, czy dorobek punktowy – nie ma wątpliwości Wojciech Żaliński.

Akademicy cieszyli się z szóstej wygranej w tym sezonie. W pierwszym secie gospodarze uzyskali szybko wyraźną przewagę – 8:4 i 16:9. Gdy wyniosła ona 20:13 mało kto oczekiwał jeszcze na emocje. A jednak… Dobre akcje Mikołajczak i Łapszyńskiego oraz błędy gospodarzy spowodowały, że prowadzenie zaczęło maleć. Stopniało ono do 21:20. Cerrad Czarni nie dali jednak wydrzeć zwycięstwa.

Zacięta końcówka pierwszej partii przełożyła na drugą. W tym fragmencie meczu walki było bardzo dużo. AZS PW miał szansę skończyć tego seta wcześniej. Prowadził 24:22. Gospodarze wyrównali, ale przyjezdni ostatecznie wygrali na przewagi. Po wyrównanym początku w trzecim secie dominowali goście, którzy wygrali do 13.

W czwartym secie gra była długo wyrównana. Na drugiej przerwie technicznej AZS PW prowadził 16:11, ale szybko stracił taką przewagę. Ostatecznie podopieczni trenera Jakuba Bednaruka pewnie wygrali końcówkę.