PLPS: BBTS Bielsko-Biała – Cerrad Czarni Radom 2:3

A

BBTS Bielsko-Biała przegrało z Cerradem Czarnymi Radom 2:3 (22:25, 22:25, 25:18, 28:26, 12:15) w meczu ósmej kolejki PlusLigi. MVP Daniel Pliński.

Gospodarze nie zamierzali przed liderem składać broni. Po nieudanym meczu w Warszawie spotkanie z radomskim zespołem było dla siatkarzy BBTS-u okazją do zrehabilitowania się.  Swój plan jasno deklarowali również zawodnicy z Radomia. – Jedziemy do Bielska, żeby wygrać. Na pewno drużyna przeciwna też będzie walczyła, ale postaramy się tak przygotować do tego meczu, żeby wrócić do domu z wygraną – zapowiadał Wojciech Żaliński, jeden z wyróżniających się w tym sezonie zawodników Cerradu Czarnych.

Zgodnie z zapowiedziami kibice zobaczyli mecz walki. Radomianie dzięki dobremu blokowi i kontrom uzyskali szybko przewagę 6:3 w pierwszym secie. Długo prowadzili. BBTS odrabiał starty, ale w końcówce Wojciech Żaliński i jego koledzy byli znowu lepsi.

Od początku drugiego seta bielszczanie uzyskali inicjatywę. Jednak w jego drugiej części radomianie zagrali lepiej, prowadzili 18:15 i nie oddali inicjatywy mimo ambitnych prób gospodarzy. Dzięki m.in. dobrej grze Serhija Kapelusa BBTS prowadził 8:5 w trzecim secie. Na drugiej przerwie technicznej gospodarze mieli przewagę 16:11. Raul Lozano dokonał zmian w składzie, ale nie przyniosły one rezultatu.

Radomianie wrócili do swojej dobrej gry i prowadzili w czwartym secie 19:13. Ich końcowy sukces wydawał się przesądzony. Jednak błędy w przyjęciu oraz silna zagrywka Dmytro Bogdana spowodowały, że gospodarze zaczęli odrabiać straty. Przy piłce meczowej asa zagrał Bartosz Janeczek. Zaciętą końcówkę wygrali bielszczanie, a ostatni punkt zdobyli blokiem na Bołądziu.

W tie breaku Cerrad Czarni uzyskał prowadzenie 5:2. Gospodarze walczyli. W końcówce radomianie nie oddali przewagi i po raz kolejny pokazali, że w tym sezonie trzeba się z nimi liczyć.