PLPS: Asseco Resovia Rzeszów – LOTOS Trefl Gdańsk 3:0

LW_L1455jasterzebie

W hitowym pojedynku XIII kolejki w ekipie mistrza Polski zabrakło Bartosza Kurka (chory), a w zespole wicemistrza: Mateusza Miki i Sebastiana Schwarza. Brak dwójki podstawowych przyjmujących ekipy z Gdańska początkowo okazał się większym osłabieniem niż absencja podstawowego atakującego Asseco Resovii. Resoviacy mocno we znaki dawali sie rywalom zagrywką, obstrzeliwując raz za razem młodego Kamilla Dębskiego. Przewaga gospodarzy rosła jak na drożdżach. Zdenerwowany takim obrotem sprawy trener Anastasi desygnował do gry w miejsce młodego przyjmującego… atakującego Damiana Schulza. Początkowo nie przynosiło to efektów. Gospodarze wygrywali już 24:16 i wówczas na dobre rozkręcił się Schultz. Najpierw popisał sie skutecznym atakiem, a później serią mocnych zagrywek. Gdańszczanie zdobyli z rzędu pięć punktów, a po asie serwisowym Schulza było już tylko 24:22 (szósty obroniony setbol). Na boisku wówczas pojawił się w miejsce Oliega Achrema, Julien Lyneel i zakończył atakiem po bloku seta.

Od początku II seta gra była już bardziej wyrównana. Gdańszczanie imponowali siłą ataku i zagrywki, a gospodarze mieli sporo problemów z dokładnym przyjęciem. Resoviaków do walki poderwał Julien Lyneel, a na ataku świetnie spisywał się Aleksander Śliwka. Gdy gospodarze od stanu 15:16 zdobyli z rzędu trzy punkty wydawało sie, że złapali już właściwy rytm, ale za moment rywale szybko zniwelowali dystans (19:19), a później wyszli nawet na prowadzenie 22:21 i 23:22. Odpowiedź resoviaków była natychmiastowa (24:23). Ekipa z Gdańska obroniła set bola i za chwilę sama stanęła przed szansa na zwycięstwo (25:24 i 26:25). Ostatnie słowo należało jednak do mistrzów Polski, którzy dwa ostatnie punkty w secie zdobyli blokiem (Lyneel na Schulzu i Dryja na Troyu).

W III secie wyrównana walka trwała do stanu 8:8, później resoviacy zdobyli cztery punkty z rzędu blokiem i objęli prowadzenie 12:8, którego nie oddali już do końca.

Asseco Resovia Rzeszów – LOTOS Trefl Gdańsk 3-0 (25:22, 28:26, 25:20)

MVP meczu: Thomas Jaeschke.