PLPS: Asseco Resovia Rzeszów – AZS Częstochowa 3-0

160123JUCHNIEWICZ003

Asseco Resovia rundę rewanżową rozpoczęła od zwycięstwa nad AZS-em Częstochowa. W I rundzie mistrzowie Polski wygrali 3-1.

W I secie wyrównana walka trwała jedynie na początku. Goście prowadzili wówczas nawet 3:1, za chwile jednak rzeszowianie zaczęli dominować. Resoviacy imponowali silną i skuteczną zagrywką, również w ataku ich przewaga nie podlegała dyskusji (71 proc. skuteczności).

Początek II partii również rozpoczął się od zdecydowanej przewagi ekipy trenera Andrzeja Kowala, którzy prowadzili 5:2, a za chwilę na przerwę techniczną zeszli wygrywając 8:3. Częstochowianie mieli spore problemy z przyjęciem zagrywki Oliega Achrema i Dmytro Paszyckiego, a w kontrataku niemal bezbłędny w szeregach gospodarzy był Thomas Jaeschke. Zespół trenera Michała Bąkiewicza wygrywał pojedyncze akcje, ale to rywal seriami potrafił punktować i ich przewaga rosła (19:8). Po skutecznej zagrywce Oliega Achrema mistrzowie Polski wygrywali 21:9, a seta atakiem zakończył Dawid Dryja.

Trzecią partię goście rozpoczęli od prowadzenia 3:2, a później wygrywali 7:5. Przy pierwszej przerwie technicznej AZS wygrywał 8:6 ale bardzo szybko roztrwonił nieznaczną przewagę. Po asie serwisowym Thomasa Jaeschke miejscowi wygrywali 9:8. Czestochowianie nie zamierzali jednak odpuszczać i ponowanie wyszli na prowadzenie 10:9. Po dwóch z rzędu blokach Dmytro Paszyckiego resoviacy wygrywali 12:10, a chwilę później 17:13 i do końca już kontrolowali przebieg wydarzeń.

Asseco Resovia Rzeszów – AZS Częstochowa 3-0  (25:17, 25:12, 25:18)

MVP meczu: Olieg Achrem