PL: Raul Lozano wraca na polskie parkiety

clip_image001

Raul Lozano został trenerem Cerradu Czarnych Radom. Z dziewiątym klubem PlusLigi podpisał roczny kontrakt. Jego asystentem będzie dotychczasowy szkoleniowiec tego klubu i były reprezentant Polski Robert Prygiel.
Argentyńczyk pracował z reprezentacją Polski w latach 2005-2008. Potem prowadził narodowy zespół Niemiec. Wcześniej trenował Hiszpanię oraz czołowe kluby włoskie i greckie m.in. Sisley Treviso, Maceratę oraz Iraklis Saloniki. Urodził się 3 września 1956 roku.
Często odwiedział nasz kraj. Oglądał mecze FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. W udzielonym naszemu portalowi wywiadzie powiedział, że bardzo przeżywał tamten czas i cieszył się z sukcesu biało-czerwonych. – W biegłem do szatni, żeby wszystkim pogratulować – tym z którymi trenowałem, jak Winiarski, Możdżonek czy Ignaczak, ale także tym młodym zawodnikom, takim jak Fabian Drzyzga czy Karol Kłos i wielu innym – mówił. – Bardzo mocno kibicowałem Polsce i wzruszyłem się, kiedy odbierali złoto. Myślę, że te emocje brały się z tego jak jestem tu traktowany i dlatego cieszyłem się, że Polska przeżywa tak magiczny moment. Cieszyłem się szczęściem tych ludzi, którzy uszczęśliwiali mnie przez trzydzieści dni mundialu i prawie cztery lata pracy tutaj.

Autor/Źródło: EA