OZPS: Kadeci – UKS MOS Opole – AZS PWSZ Nysa

clip_image002

Czterdziestu pięciu widzów, którzy przyszli do małej hali SP nr 21, obejrzało ciekawe i zacięte spotkanie lidera rozgrywek ligi kadetów z trzecim zespołem w tabeli.

clip_image004

Pierwszego seta wygrał co prawda zespół AZS do 20, lecz do połowy (do stanu 13:13) był on bardzo wyrównany. Przy zagrywce Michała Hoszmana AZS „odskoczył” gospodarzom (17:13) i zdobytego prowadzenia nie oddał już do końca seta. Jeszcze bardziej wyrównany była druga partia, w której po początkowej równej walce tym razem to zespół gospodarzy wyszedł na dwupunktowe prowadzenie, które utrzymał do końca odsłony. W trzecim secie wydawało się, że gospodarze nie będą mieli problemu ze zwycięstwem. Opolanie od początku utrzymywali wysokie prowadzenie: 15:8, 17:10. Od tego momentu w szeregach zespołu Jerzego Tracza coś się jednak zacięło. AZS zaczął systematycznie odrabiać straty doprowadzając najpierw do remisu (22:22), a następnie wygrywając końcówkę seta do 23. Czwarty set był podobny do pierwszych dwóch odsłon. Wyrównana walka trwała do stanu 17:17. Przy zagrywce Krzysztofa Wodały AZS wyszedł na prowadzenie 21:17, które utrzymał do końca seta, zwyciężając 25:20 i w całym meczu 3:1.

clip_image006

UKS MOS Opole – AZS PWSZ Nysa 1 : 3 (20:25, 25:22, 23:25, 20:25)

Miejsce: Opole, ul. Sienkiewicza 1 – hala PSP nr 21

Składy zespołów:

UKS MOS Opole: Jakimów K., Puda P., Bieniasiewicz W., Topolnicki K., Zaleski F., Skwierz M., Bujnicki P., Wosinek P. (kapitan), Gwóźdź B., Brocki A., Hanusik G., Passon M. (libero), trenerzy – Jerzy Tracz, Mateusz Gwóźdź;

 

AZS PWSZ Nysa: Niedzielski W., Grubiak D., Walczak M., Augustyn M., Wodała K., Wilman P., Rajski A., Wojciechowski D. (kapitan), Hoszman M., Kukuczka S., Podborączyński M. (libero), Gródecki R. (libero), trenerzy – Przemysław Kaczmarczyk, Paweł Potoczak.

clip_image009

Sędzia I: Tomasz Poznański

Sędzia II: Tomasz Hrycaj

Sędzia sekretarz: Przemysław Cygler

Tomasz Poznański