ORLEN Liga: Zagrają w Rzeszowie między meczami Pucharu CEV

W niezwykle intensywnym miesiącu rozgrywek Atomówki przystąpią w sobotę o 20:30 do kolejnego ligowego pojedynku. Tym razem naprzeciwko nich staną zawodniczki beniaminka ORLEN Ligi, Developresu SkyRes Rzeszów.

image

Mecz z rzeszowiankami jest spotkaniem, które sopocianki rozegrają pomiędzy dwoma arcyważnymi spotkaniami w Pucharze CEV. W minioną środę PGE Atom Trefl przegrał w Treviso 1:3 z Prosecco Doc-Imoco Conegliano, a już w najbliższy czwartek będzie miał okazję do rewanżu w gdańsko-sopockiej ERGO ARENIE. Mimo tego sopocianki nie zamierzają odpuszczać tego spotkania.
– Żadna z nas nie patrzy na to, aby się oszczędzać. Jedziemy do Rzeszowa zrobić swoje i wygrać to spotkanie – mówi krótko i zwięźle kapitan sopocianek, Izabela Bełcik.
Jakim składem wybiegną na to spotkanie sopocianki? Tego jeszcze nie wiadomo. Nic nie wskazuje jednak na rewolucje w składzie zespołu Lorenzo Micellego.
– Chcemy zagrać ten mecz na stałym dobrym poziomie, aby z jednej strony nie stracić meczowej koncentracji, z drugiej cały czas doskonalić naszą siatkówkę. Dziewczyny muszą w tym spotkaniu wyjść na boisko i od początku narzucić rywalkom swój styl gry, „przycisnąć” rzeszowianki najszybciej, jak tylko się da – wyjaśnia trener Micelli.
Po powrocie z południa Polski, Atomówki skupią się już wyłącznie na spotkaniu z Prosecco Doc-Imoco. To bardzo intensywny czas dla zespołu, ale nikt w drużynie nie narzeka na zmęczenie.
– Nie muszę mówić, że dla nas to trudny czas. Wyjechaliśmy z Polski w poniedziałek, wrócimy do domu tydzień później i mamy kolejne bardzo ważne mecze przed sobą. Widzę jednak, że dziewczyny trzymają się dobrze, są skoncentrowane i gotowe, aby wypełniać założenia i cele, jakie sobie obieramy – zapewnia szkoleniowiec sopocianek.
PGE Atom Trefl Sopot po sobotnim meczu 16. kolejki w Rzeszowie (20:30) zagra spotkanie rewanżowe Pucharu CEV w czwartek, 22 stycznia, o 20:30 w ERGO ARENIE.