ORLEN Liga: SK bank Legionovia Legionowo – KSZO Ostrowiec

clip_image002

W wyjazdowym spotkaniu 17. kolejki Orlen Ligi siatkarki KSZO Ostrowiec pokonały SK bank Legionovię Legionowo 3:0. Było to pierwsze ligowe zwycięstwo zawodniczek z województwa świętokrzyskiego od 29 listopada 2014!

clip_image004

Zdecydowanym faworytem spotkania były gospodynie, które w trzech styczniowych meczach, rozgrywanych w ramach Orlen Ligi mogły pochwalić się bilansem setów 9:0! W zgoła odmiennych nastrojach do meczu podchodziły podopieczne Dariusza Parkitnego, które smaku zwycięstwa nie zaznały od sześciu kolejnych, ligowych spotkań. Tymczasem życie pokazało, że sport potrafi być nieprzewidywalny. Już od początku inauguracyjnej odsłony przyjezdne objęły prowadzenie, które (z chwilowymi wyjątkami) kontrolowały przez całego seta, zwyciężając go do 22. Prawdziwego dzieła zniszczenia zawodniczki z Ostrowca dokonały jednak w dwóch kolejnych partiach, pozwalając w nich zdobyć gospodyniom w sumie zaledwie 26 „oczek”! W trzecim secie nad podopiecznymi Roberta Strzałkowskiego zawisła nawet groźba pobicia niechlubnego rekordu rozgrywek (na drugą przerwę techniczną zespoły schodziły przy wyniku 16:3 dla KSZO). Ostatecznie Legionowianki zdobyły w sumie 11 punktów i Arenę Legionowo opuszczały w minorowych nastrojach.

SK bank Legionovia Legionowo – KSZO Ostrowiec 0:3 (22:25, 16:25, 11:25)

clip_image006

Legionovia: Smarzek Malwina, Paszek Daria, Szymanska Karolina, Wójcik Aleksandra, Gajewska Natalia, Thibeault Jaimie, Chojnacka Iga, Połec Katarzyna, Wysocka Katarzyna, Bociek Monika, Pietraszkiewicz Krystyna, Bechis Marta

KSZO: Brojek Katarzyna, Ganszczyk Kamila, Grzelak Klaudia, Vasileva Ralitsa, Bawoł Barbara, Stefanska Alicja, Wójcik Marta, Kuligowska Joanna, Scibisz Małgorzata, Tobiasz Ewelina, Godfrey Sophie, Nowakowska Dominika

Sędziowie: Marcin Weiner, Rafał Pośpiech

Protokół elektroniczny: Wojciech Głód

Kwalifikator: Cezary Matusiak

Komisarz: Bogusław Kawiak