ORLEN Liga: Rok 2014 zakończony zwycięstwem Polskiego Cukru Muszynianki!

Polski Cukier Muszynianka pokonał SK bank Legionovię Legionowo 3:0 (25:21, 25:19, 25:15) w meczu 13.kolejki ORLEN Ligi. MVP spotkania została wybrana Karolina Różycka.

Przed rozpoczęciem meczu XIII kolejki to gospodynie były zdecydowanym faworytem, jednak siatkarki z Legionowa nie przyjechały do Muszyny „na wycieczkę” i zamierzały walczyć, co udowodniły przed świętami w meczu z Bielskiem, w którym przegrały dopiero po tie-breaku.
Niestety, jeszcze przed rozpoczęciem spotkania podczas rozgrzewki groźnie wyglądającego urazu nabawiła się podstawowa rozgrywająca Polskiego Cukru Muszynianki Danica Radenkovic. Mimo wszystko inauguracyjna odsłona meczu przebiegała od początku zdecydowanie pod dyktando gospodyń spotkania. „Mineralne” szybko wypracowały kilka oczek przewagi i na przerwę techniczną schodziły z wyraźnym prowadzeniem. Set do końca kontrolowany był przez siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki i ostatecznie padł łupem miejscowych (25:21).
Druga partia po trzech pierwszych piłkach zapowiadała ponowną dominację „Mineralnych” (3:0). Jednak siatkarki z Legionowa potrafiły szybko odrobić straty z nawiązką (5:7), jednak ich prowadzenie nie trwało długo, ponieważ to gospodynie schodziły na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem. W miarę wyrównana gra trwała do drugiej przerwy technicznej, po której podopieczne Bogdana Serwińskiego „włączyły szósty bieg” i w mgnieniu oka odjechały rywalkom na kilka oczek. „Mineralne” nie zmarnowały szansy i zamknęły seta (25:19).
Trzecia odsłona meczu w Muszynie ponownie lepiej rozpoczęła się dla siatkarek Polskiego Cukru. Gospodynie z piłki na piłkę zdobywały coraz większą przewagę i górowały nad rywalkami we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Na obydwu przerwach technicznych „Mineralne” osiągnęły dużą przewagę punktową nad Legionovią (8:4), (16:7) i zasłużenie pewnie zwyciężyły (25:15), a w całym spotkaniu 3:0.
Był to ostatni mecz Polskiego Cukru Muszynianki w bieżącym, 2014 roku. Kolejne spotkanie podopieczne trenera Serwińskiego rozegrają 5 stycznia 2015r. w Pile.