ORLEN Liga: PIERWSZA PORAŻKA CHEMIKA POLICE

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Chemika Police 3:2 (25:19, 21:25, 25:20, 19:25, 15:12) w meczu 15. kolejki ORLEN Ligi.

Mecz z liderem gospodynie rozpoczęły dosyć udanie i prowadziły 3:0 po udanych zagrywkach Ozge Cemberci, wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Giuseppe Cuccarini. Drużyna gości często nadziewała się na szczelny blok miejscowej ekipy i nie kończyła ataków z pierwszego uderzenia w efekcie tego przegrywała na pierwszej przerwie technicznej 5:8. Przewaga ta znacznie powiększyła się w dalszej części seta i to Dąbrowianki wygrały pierwszą partię 25:19.

Drugą partię spotkania ponownie dobrze otworzyły dąbrowianki, były one nie do zatrzymania w ataku, nie popełniały błędów i w efekcie tego po ataku Dominiki Sobolskiej ze środka prowadziły 7:4. Mistrz Polski miał spore problemy z przyjęciem, jednak świetna końcówka
w wykonaniu Anny Werblińskiej pozwoliła Chemikowi doprowadzić do remisu.

Zwycięstwo w drugiej partii odbudowało morale drużyny przyjezdnej, która prowadziła już 8:3. Wysoka przewaga, jaką zbudował sobie Chemik Police spowodowała znaczne rozluźnienie w ich szeregach, co pozwoliło Dąbrowie na wyrównanie w secie i w konsekwencji wygraną w całej partii.

Mistrzynie Polski nie mogły odnaleźć się w sytuacji, ponownie znacznie przegrywając
w początkowej fazie seta. Jednak tym razem przestój w grze zanotowały gospodynie i Police doprowadziły do remisu 10:10. Drużyny grały punkt za punkt do drugiej przerwy technicznej. Chemik nie dawał za wygraną i w końcówce seta był wyraźnie lepszy od dąbrowskiej drużyny. Ciężar gry na siebie wzięła Sanja Malagurski i w znaczny sposób przyczyniła się do zwycięstwa w tej partii.

O wygranej zadecydował tie-break. Rozpoczął się on od asa serwisowego Szczurek, a za chwilę było 2:0 dla gospodyń. Skuteczne akcje Zakreuskayej dały kolejne punkty  Tauronowi. Niewymuszone błędy Chemika pozwoliły Tauronu  na osiągnięcie 6 punktów przewagi.
W końcówce zmieszły się ona do trzech oczek, jednak to Dabrowa Górnicza okazała się lepsza, tym samym sprawiając, że Chemik Police przegrał spotkanie w Orlen Lidze pierwszy raz od ponad roku.