ORLEN LIGA: Chemik Police 11-0 i 33-3 na półmetku fazy zasadniczej ORLEN Ligi

A

Chemik Police pokonał Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (24:26, 25:12, 25:15, 25:15) w meczu 11. kolejki ORLEN Ligi. MVP spotkania została Izabela Kowalińska. Obrończynie tytułu bez problemu, podobnie jak w dziesięciu poprzednich spotkaniach, wykazały swoją wyższość nad rywalkami.

Rzeszowianki, trenowane przez Mariusza Wiktorowicza, który wprowadził Chemik do ekstraklasy. walczyły ambitnie w pierwszej partii. Jednak gospodynie stopniowo powiększały przewagę. Wygrywały już 22:17. Jednak rozluźniły się i po wielu błędach roztrwoniły całą przewagę (22:22). W końcówce, po dwóch świetnych zagrywkach Justyny Raczyńskiej, niespodziewanie zwycięskie z parkietu schodziły przyjezdne. W trzech kolejnych setach dominacja obrończyń tytułu była wyraźna.

Pozostałe mecze jedenastej kolejki – półmetek fazy zasadniczej – rozegrane zostaną od soboty do poniedziałku. Za tydzień odbędzie się jeszcze jedna kolejka. Potem w rozgrywkach ORLEN Ligi nastąpi miesięczna przerwa w związku z przygotowaniami kadry narodowej do turnieju kwalifikacyjnego w Ankarze do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Chemik Police na półmetku fazy zasadniczej uzyskał bilans 11 zwycięstw i 0 porażek przy stosunku setów 33-3..