OL: Chemik Police mistrzem Polski

PGE Atom Trefl Sopot przegrał z Chemikiem Police 2:3 (19:25, 20:25, 26:24, 25:13, 11:15) w czwartym meczu finału play off ORLEN Ligi. MVP spotkania została Stefana Veljković. W serii do trzech zwycięstw policzanki wygrały 3-1.
Chemik pewnie wygrał dwa pierwsze sety i niewiele brakowało, żeby rywalizacja wróciła do Szczecina. W tie braku zespół z Sopotu prowadził 5:1. – Z radości cisną łzy do oczu – mówiła po spotkaniu kapitan Chemika Anna Werblińska i przypomniała, że walka o złoty medal rozpoczęła się od porażki w pierwszym spotkaniu. – Jednak ta przegrana nas nie załamała i walczyłyśmy do końca. Wygrałyśmy w niedzielę dwa sety. Potem nastąpiła dekoncentracja i stąd taka wyraźna przegrana w czwartym secie – dodała Anna Werblińska.
Siatkarki z Polic zrewanżowały się PGE Atomowi Trefl za porażkę w finale Pucharu Polski. – Tamto trofeum miałyśmy na widelcu. W turnieju Final Four Ligi Mistrzyń zaprezentowałyśmy się słabo. Na pewno pozostał po sezonie pewien niedosyt. Teraz jednak cieszymy się z mistrzostwa Polski. Trzeba szybko odpocząć i kadra już czeka – zakończyła Anna Werblińska.
W sobotę w trzecim spotkaniu finału play off Chemik odniósł przekonywujące zwycięstwo 3:0. Tylko w jednym secie sopocianki były równorzędnym rywalem. – W sobotę nie poszło nam tak jak trzeba. Jednak po niedzielnym meczu nikt nam nie będzie mógł zarzucić, że nie byłyśmy godnym rywalem Chemika – mówiła po spotkaniu rozgrywająca PGE Atomu Trefla, Izabela Bełcik.
W czasie ceremonii dekoracji medale wręczali prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Paweł Papke i prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Jacek Kasprzyk.
PGE Atom Trefl:  Bełcik, Zaroślińska, Tokarska,, Cooper, Leys, Kaczorowska, Durajczyk (libero) oraz Kaczmar, Miros, Fonoimoana, McClendon; Chemik: Ognjenović, Bjelica, Bednarek-Kasza, Veljiković, Glinka-Mogentale, Werblińska,  Zenik (libero) oraz Kowalińska, Krzos, Rabka, Jagieło