Młoda Liga: Lider przegrał w Radomiu

clip_image001

Liderowi Młodej Ligi, Transferowi Bydgoszcz, nie powiodła się wyprawa do Radomia. Mecz dobrze rozpoczął się dla gości, bo od wygranej partii, ale kolejne sety były przegrane. Gospodarzy wsparli zawodnicy PlusLigi.

Bydgoszczanie pojechali do Radomia walczyć o kolejne zwycięstwo, jednak musieli radzić sobie bez podstawowego przyjmującego – Kacpra Bobrowskiego. Z kolei gospodarze meczu postanowili wzmocnić swój skład siatkarzami, którzy na co dzień występują w PlusLidze, by zwiększyć swoje szanse na wygraną z liderami tabeli.
Podopieczni Tomasza Zaczka dobrze rozpoczęli mecz, bo od zwycięstwa w premierowej odsłonie. Co prawda statystyki dokładnie temu przeczą, jednak 19% w ataku i 6 bloków wystarczyło, by wygrać. W kolejnych odsłonach gospodarze zaczęli grać znacznie lepiej, natomiast po naszej stronie wciąż brakowało przede wszystkim skuteczności w ataku. Słabsze spotkanie rozegrał lider bydgoszczan – Jędrzej Goss, jednak w ostatnich dniach zmagał się z problemami zdrowotnymi. Ostatecznie mecz przegraliśmy 1:3, jednak obroniliśmy pierwsze miejsce.
Cerrad Czarni Radom – Transfer Bydgoszcz 3:1 (23:25, 25:16, 25:18, 25:18)
Składy:
Cerrad Czarni Radom: Bołądź, Grzechnik, Wachnik, Czarnecki, Kędzierski, Jarzyna, Filipowicz (libero) oraz Hamiga, Kaźmierczak; Transfer Bydgoszcz: Walawender, Goss, Łyczak, Siwicki, Lesiuk, Kleinschmidt, Stysiał (libero) oraz Wołowicz, Prejs.