ML: RCS CERRAD Czarni Radom drugim finalistą Młodej Ligi

clip_image001

Transfer Bydgoszcz przegrał trzeci mecz półfinałowy z RCS CERRAD Czarni Radom 0:3. Tym samym o złoty medal Młodej Ligi z ZAKSĄ Kędzierzyn-Kożle zagra drużyna Andrzeja Sitkowskiego.

Błąd Bartłomieja Dorosza, bloki Bartłomieja Grzechnika i Igora Grobelnego oraz atak tego ostatniego. Tak rozpoczęło się trzecie spotkanie półfinałowe między obiema drużynami. Goście szybko wyszli na prowadzenie 0:4. Gospodarze starali się odrobić straty. Udało się się to po bloku Dorosza – 8:8. Spory w tym udział Czarnych Radom, którzy popełnili sporo błędów. Kolejne dwie akcje to błędy w ataku Jana Lesiuka. RCS CERRAD odskoczył na 2 oczka. Po ataku Bartłomieja Bołądzia goście prowadzili 10:13. Transfer ponownie dogonił rywala. Po asie serwisowym Jędrzeja Gossa zespoły remisowały po 15. Po chwili drużyna Andrzeja Sitkowskiego ponownie odskoczyła. Po atakach Bołądzia i Jakuba Wachnika na 15:18 i po asie serwisowym tego ostatniego na 16:20. Końcówka to próba wyrównania. Po błędzie Bołądzia było 21:22. Atak Bołądzia i Wachnika dał gościom 3-punktowe prowadzenie. Igor Grobelny psując zagrywkę nie wykorzystał pierwszej piłki setowej. W kolejnej akcji zrobił to Wachnik. Wynik pierwszej partii – 22:25.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry obu drużyn. Jako pierwsi na 3-punktowe prowadzenie wysunęli się goście. Po bloku Konrada Machowicza, ataku Grobelnego i asie serwisowym Wachnika było 4:7. Transfer odrobił 2 oczka. Po ataku Jana Lesiuka było 7:9. RCS CERRAD odpowiedział dwoma akcjami Bołądzia i Grobelnego. Było 7:11. Radomianie utrzymywali przewagę. Przy stanie 9:13 do szybkiego odrabiania strat przystąpili gospodarze. Atak i dwa asy serwisowe w wykonaniu Gossa doprowadziły do wyniku 12:13. Po chwili Czarni ponownie odskoczyli na kilka oczek. W końcówce lepsi byli podopieczni Andrzeja Sitkowskiego. Atak Grobelnego i podwójny as serwisowy Bołądzia dały radomianom piłkę setową. Bydgoszczanie odrobili jeden punkt dzięki atakowi Jana Nowakowskiego. Chwilę później Goss zepsuł zagrywkę ustalając wynik tej odsłony na 19:25.

W trzeciej partii na niewielkie prowadzenie wysunęli się podopieczni Tomasza Zaczka. Bydgoszczanie prowadzili 3:1 i 4:2. RCS CERRAD szybko jednak odrobił straty i objął prowadzenie. Kilku akcji potrzebowali gości by doprowadzić do wyniku 6:11. Transfer starał się dogonić rywali. Kilkukrotnie zbliżył się na 2 oczka (10:12, 12:14, 16:16). W końcówce Czarni Radom ponownie zwiększali przewagę. Pierwszą piłkę meczową mieli przy stanie 18:24. Gospodarze zdobyli 2 punkty. Goście wykorzystali trzecią piłkę meczową. Wygrali 20:25.

Transfer Bydgoszcz vs RCS CERRAD Czarni Radom 0:3 (22:25, 19:25, 20:25). W rywalizacji do dwóch zwycięstw wygrała drużyna Andrzeja Sitkowskiego 2:1.

RCS CERRAD zagra o Mistrzostwo Młodej Ligi z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Transfer Bydgoszcz będzie walczyć z LOTOS-em Treflem Gdańsk o brązowy medal.