ML: 9 maja poznamy Młodzieżowego Mistrza Polski 2014/2015

clip_image001

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle lub RCS CERRAD Czarni Radom – jedna z tych drużyn zdobędzie złoty medal Młodej Ligi. Walka o Młodzieżowe Mistrzostwo Polski odbędzie 9 maja w kędzierzyńskiej hali AZOTY. Finałowa rywalizacja będzie transmitowana w SiatkarskiejLidzeTV.

Decydujący mecz sezonu zapowiada się niezwykle emocjonująco. Oba zespoły rozegrały zacięte pojedynki w półfinałach Młodej Ligi. ZAKSA dwukrotnie wygrała 3:2 z LOTOS-em Treflem Gdańsk po wyrównanym spotkaniu, pełnym sportowych zwrotów akcji. Droga RCS CERRAD była o jeden mecz dłuższa. W pierwszym meczu z Transferem Bydgoszcz Czarni wygrali 3:0. W drugim to drużyna Andrzeja Sitkowskiego musiała uznać wyższość rywali. W rozstrzygającym spotkaniu lepiej zaprezentowali się radomianie.

Trudno wskazać faworyta meczu o Młodzieżowe Mistrzostwo Polski. Za Czarnymi Radom przemawia doskonały atak oraz zawodnicy grający także w I zespole tacy jak Bartłomiej Bołądź, Jakub Wachnik czy Igor Grzechnik. ZAKSA ma jednak Pawła Gryca i Kamila Semeniuka. Zespół Rolanda Dembończyka zagra również we własnej, doskonale sobie znanej hali. Każda drużyna ma takie same szanse na złoty medal Młodej Ligi.

Równie interesująco zapowiada się mecz o 3. miejsce. LOTOS Trefl Gdańsk zagra z Transferem Bydgoszcz. W półfinałach zespół Edwarda Pawluna stawiał duży opór ZAKSIE. Drużyna Tomasza Zaczka, która była liderem tabeli po fazie zasadniczej, w rywalizacji z Czarnymi Radom także pokazała duże umiejętności i hart sportowego ducha. W tej rywalizacji również trudno wskazać faworyta.

Kto zostanie Młodzieżowym Mistrzem Polski? Kto sięgnie po brązowy medal? Wszystko rozstrzygnie się 9 maja w hali AZOTY w Kędzierzynie-Koźlu. O godz. 14:30 rozpocznie się spotkanie LOTOS Trefl Gdańsk vs Transfer Bydgoszcz. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i RCS CERRAD Czarni Radom wyjdą na boisko o 17:00.

Wstęp jest wolny. Ilość miejsc jest jednak ograniczona. Dlatego warto być w hali AZOTY od samego początku finałowych zmagań. Dla Kibiców, którzy nie będą mogli dotrzeć do Kędzierzyna-Koźla, SiatkarskaLigaTV będzie na żywo transmitować oba spotkania.

Jedno jest pewne: 9 maja odbędą się dwa wspaniałe, siatkarskie widowiska na wysokim poziomie sportowym. Brak faworytów dodatkowo podnosi rangę wydarzenia. Kibiców siatkówki nie może zabraknąć w hali AZOTY i na SiatkarskiejLidzeTV.

Autor/Źródło: Karolina Kaczmarczyk – PLPS S.A.