FIVB: Samuele Papi kończy karierę po 25 latach grania w siatkówkę

Legenda włoskiej siatkówki po 25 sezonie zakończy karierę

Ikona włoskiej siatkówki Samuele Papi zakomunikował, iż po obecnym sezonie zawiesi buty na przysłowiowym kołku. Przyjmujący ma za sobą bogatą karierę.

42-letni Samuele Papi to jeden z bardziej utytułowanych siatkarzy na świecie. Włoch na swoim koncie ma medale ze wszystkich kluczowych zawodów z udziałem reprezentacji, a jeśli chodzi o zdobycze klubowe, pochwalić się może mistrzostwem Włoch (6x), Pucharem czy Superpucharem Italii (5x, 8x), Ligą Mistrzów (3x), Pucharem CEV (2x) Chalenge Cup (4x) czy Superpucharem Europy (3x).

Papi przez całą klubową karierę reprezentował barwy włoskich drużyn, m.in. Cuneo czy Copry Piacenzy. Najdłużej grał jednak w Sisleyu Treviso, bo aż 13 lat. Łącznie przyjmujący we włoskiej ekstraklasie rozegrał 25 sezonów, w których zdobył 8398 punktów!

Wydaje mi się, że jest to mój ostatni sezon. Nie jestem w 100 procentach pewien, bo po zakończeniu rozgrywek mogę odczuwać duży głód gry, ale wiem, że muszę to przezwyciężyć – mówi Papi.

Siatkarz zaprzecza, iż decyzja związana jest z problemami z jakimi boryka się obecnie jego zespół. Jednym z bodźców ma być zmęczenie fizyczne, a planem na przyszłość wydaje się być szkolenie młodych siatkarzy.