FIVB MŚ POLSKA 2014:złoci medaliści wsparli Fundację Herosi

Złoci medaliści FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 wsparli charytatywną inicjatywę Fundacji Herosi i zostali bohaterami kalendarza na rok 2015.

Reprezentanci Polski już po raz trzeci bezinteresownie zdecydowali się wesprzeć projekt Fundacji Herosi. Na potrzeby kalendarza powstały niezwykłe zdjęcia autorstwa Sylwii Dąbrowy, przedstawiające siatkarzy „dużych Herosów” z dziećmi „małymi Herosami”. Jest to jedyny tego typu projekt charytatywny w Polsce z udziałem reprezentantów Polski w siatkówce mężczyzn. W tegorocznym wydaniu kalendarza znaleźli się: Michał Winiarski, Paweł Zagumny, Krzysztof Ignaczak, Mariusz Wlazły, Michał Kubiak, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona, Karol Kłos, Paweł Zatorski, Mateusz Mika, Fabian Drzyzga, Rafał Buszek, Grzegorz Bociek, Dawid Konarski, Bartosz Kurek oraz trenerzy Stéphane Antiga i Philipe Blain.
– Myślę, że nie trzeba zachęcać do kolejnej serii kalendarzy Fundacji Herosi. Kalendarz z dzieciakami utrzymany w klimacie sportowym bardzo Wam się spodoba – podkreśla libero reprezentacji Polski Krzysztof Ignaczak.
– Warto pomagać dzieciom, my o tym wiemy i od wielu lat już wspieramy już Fundację Herosi. Można zdziałać naprawdę bardzo wiele – zachęca środkowy reprezentacji Polski Andrzej Wrona.
Każdy kalendarz to cegiełka, która w całości przeznaczona zostanie na zakup sprzętu medycznego dla Kliniki Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.