CEV: Zasady losowania CEV Mistrzostw Europy mężczyzn 2015

clip_image001

Polski Związek Piłki Siatkowej otrzymał od Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) informację o zasadach losowania turnieju finałowego Mistrzostw Europy mężczyzn 2015, które rozegrane zostaną jesienią w Bułgarii i Włoszech.

Ceremonia losowania rozpocznie się o 17.00 w Sofii (16.00 czasu polskiego).

W przypadku turnieju finałowego organizowanego przez dwie Narodowe Federacje, każda z nich ma prawo ustalić, która z grup zagra w ich lokalizacji. Federacje-organizatorzy mają prawo wybrać, do Rundy Finałowej obok swoich drużyn dwa zespoły spośród 14 zakwalifikowanych (jeśli losowanie odbywa się po 3. rundzie kwalifikacyjnej) lub spośród 11 zakwalifikowanych (jeśli losowanie odbywa się przed rozpoczęciem 3. rundy kwalifikacyjnej). Każdy z nich zostanie przypisany do jednej z czterech grup pierwszego etapu Rundy Finałowej (grupy A, B, C i D). Dwa najlepsze zespoły zeszłorocznych Mistrzostw Europy nie mogą znaleźć się razem w jednej grupie.

Procedura losowania:

Faza 1: Drużyny krajów gospodarzy oraz dwa zespoły wybrane wcześniej przez organizujące Federacje zostaną przypisane do pierwszych miejsc czterech grup wstępnego etapu Rundy Finałowej. Następnie do grup dolosowuje się kolejno po cztery drużyny w trzech fazach (2, 3 i 4). Faza, w której dany zespół zostanie rozlosowany zależeć będzie od jego pozycji rankingowej zgodnie z przepisami art. 4.2.4, oraz od wyników w zakończonych już rundach zawodów.

Faza 2: Cztery drużyny zostaną rozlosowane do czterech grup pierwszego etapu Rundy Finałowej.

Faza 3: Kolejne cztery drużyny zostaną rozlosowane do grup pierwszego etapu Rundy Finałowej.

Faza 4: Kolejne cztery drużyny zostaną rozlosowane do grup pierwszego etapu Rundy Finałowej.