CEV: Polski Cukier Muszynianka – Nova KBM Branik Maribor 3:1

IMG_4686

Polski Cukier Muszynianka pokonał Novą KBM Branik Maribor 3:1 (25:16, 25:17, 19:25, 25:20) w pierwszym meczu 1/8 Pucharu CEV. Mecz rewanżowy rozegrany zostanie 16 grudnia w Słowenii.

W poprzedniej rundzie zespół trenera Bogdana Serwińskiego wyeliminował VC Wiesbaden. Rywal ze Słowenii bez straty seta uporał się w dwumeczu z estońską drużyną z VC Kohila. Jedną z zawodniczek Novej KBM Maribor jest dobrze znana muszyńskim kibicom przyjmująca Marina Cvetanović.

Dwa pierwsze sety nie miały historii. Pewnie zostały wygrane przez gospodynie. W drugim rywalki zaczęły prezentować się lepiej i muszynianki zaczęły mieć problemy. Na drugiej przerwie technicznej przegrywały 15:16, a po wznowieniu gry przewaga zespołu słoweńskiego stała się wyraźna.

Do połowy czwartego seta gra była wyrównana (14:14). Następnie Polski Cukier Muszynianka zaczął grać tak jak w dwóch pierwszych partiach i zasłużenie zwyciężył.