CEV: PIERWSZE ZWYCIĘSTWO W LIDZE MISTRZYŃ

clip_image002

Pierwszy mecz Ligi Mistrzyń i zwycięstwo Chemika Police. Mistrzynie Polski pokonały
w meczu grupy C Agel Prostejov 3:0. Drużyna z Czech ani przez chwilę nie była w stanie nawiązać równoznacznej walki z Chemikiem. Jedynie trzeci set spotkania pokazał dobrą siatkówkę z obu stron. Dzięki tej efektownej wygranej siatkarki Chemika zostały liderkami
w swojej grupie.

Początek spotkania był bardzo zacięty. Do pierwszej przerwy technicznej na tablicy wyników widniał remis. Dopiero dobre zagrywki Anny Werblińskiej i Agnieszki Bednarek-Kaszy pozwoliły Chemikowi na wyprowadzenie sobie kilkupunktowej przewagi. Agel Prostejov nie radził sobie w elemencie przyjęcia, a dobrze funkcjonujący blok gospodyń wymuszał na czeskich zawodniczka błędy w ataku.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od skutecznych bloków Madelaynne Montano i Heleny Havelkovej. Na pierwszą przerwę techniczną Chemik Police schodził z 5-punktową przewagą. Po kolejnej dobrej serii zagrywek mistrzynie Polski prowadziły już 18:10. Taka przewaga została przez Chemika utrzymana do końca seta.

Policzanki bardzo dobrze radziły sobie w przyjęciu, co pozwoliło im na kombinacyjną grę. Po efektownych atakach i kolejnych świetnych zagrywkach Anny Werblińskiej Chemik wygrywał 13:7. Choć trener Agel postanowił wzmocnić przyjęcie wprowadzając na parkiet przyjmującą Sulian

Matienzo, przyjęcie zespołu z Czech nie poprawiło się. Na drugiej przerwie technicznej przewaga Chemika dalej wynosiła 6 oczek. W końcówce lekkie rozprężenie w szeregach gospodyń pozwoliło Czeszkom zmniejszyć różnice punktową, jednak dobra gra w obronie
i ataku dały Chemikowi cenne zwycięstwo.

KPS Chemik Police – VK Agel Prostejov 3:0 (25:18, 25:16, 25:21)

KPS Chemik: Joanna Wołosz, Stefana Veljkovic, Agnieszka Bednarek-Kasza, Helena Havelkova, Anna Werblińska, Madelyaynne Montano oraz Paulina Maj-Erwardt

VK Agel: Kathleen Weiss, Quinta Steenbergen, Sonja Borovinzek, Melissa Vargas, Tatiana Markiewicz, Liannes Castaneda Simon oraz Julie Kovarova (libero), Barbara Gambova, Sulian Matienzo, Veronika Tinklova