CEV: PGE Skra Bełchatów – Dukla Liberec 3:0

202653_160126PALCZYNSKI014

PGE Skra Bełchatów pokonała Duklę Liberec 3:0 (25:18, 25:17, 25:19) w meczu szóstej kolejki grupy E Ligi Mistrzów. Zwycięstwo dało polskiej drużynie awans do fazy play off.

Bełchatowianie spokojnie wypunktowali rywala. Po wyrównanych początkach podopieczni trenera Miguela Falaski szybko uzyskiwali wyraźną przewagę. Czeska drużyna, której barw broni m.in. Adrian Patucha momentami ograniczała się do roli statysty.

Przewaga polskiego zespołu uwidoczniła się już przy pierwszych piłkach. Po skutecznych atakach Mariusza Wlazłego i Facundo Conte gospodarze wyszli na prowadzenie (8:4). Chwilowe problemy pojawiły się jedynie po pierwszej przerwie technicznej, kiedy sporo krzywdy wyrządził przyjmującym PGE Skry serwujący Lubomir Stanek. Potem już było wszystko zgodnie z planem.

W drugim secie na pierwszy regulaminowy czas bełchatowianie schodzili prowadząc 8:6. Im bliżej decydujących rozstrzygnięć, tym PGE Skra powiększała swoją przewagę, a najskuteczniejszy był jej kapitan, który zdobył osiem punktów. W trzecim secie walka punkt za punkt trwała do pierwszej przerwy technicznej. Dalszy scenariusz podobny był do tego z dwóch wcześniejszych setów.

Trzy polskie kluby znalazły się w czołowej dwunastce Ligi Mistrzów. Wcześniej awans zapewniły Asseco Resovia Rzeszów oraz LOTOS Trefl Gdańsk.