CEV: PGE Atom Trefl w rundzie challenge

PGE Atom Trefl Sopot pokonał Prosecco Doc-Imoco Conegliano 3:0 (25:20, 25:18, 25:12) w rewanżowym meczu 1/4 finału Pucharu CEV. Pierwsze spotkanie polski zespół przegrał 1:3. O awansie do rundy challenge zadecydował złoty set, wygrany przez gospodynie 15:9.

Na początku pierwszego seta to Włoszki wywalczyły pięciopunktową przewagę. W dużej mierze przyczyniły się do tego błędy własne polskiego zespołu. Tuż przed drugą przerwą techniczną Atom zaczął odrabiać straty, a po asie serwisowym Kaczmar to sopocianki schodziły z boiska prowadząc 16:15. Polki grały coraz lepiej i pewnie wygrały seta do 20.

Nasze zawodniczki dobrą passę kontynuowały również w kolejnej partii. Grały dobrze zarówno na zagrywce, jak i w kontrze. Szybko wyszły na prowadzenie 7:2. Po pierwszej przerwie technicznej zespół z Sopotu się zaciął i stracił serię punktów, co odwróciło wynik na 10:14. Na szczęście chwilę później to Atom zdobył pięć punktów z rzędu 15:14. Przez chwilę toczyła się zacięta walka, ale końcówka należała do Trefla, który ostatecznie zwyciężył do 18.

Od początku trzeciego seta na boisku dominowały gospodynie. Włoszki nie miały żadnych argumentów, aby chociaż na chwilę zagrozić polskiemu zespołowi. Siatkarki Atomu bardzo dobrze spisywały się w bloku czym skutecznie zniechęcały rywalki do gry. W tym secie ich przeciwniczki nie istniały. Atom wygrał do 11 i w całym meczu 3:0.

O awansie decydować miał zloty set. Sopocianki nakręcone wysokim zwycięstwem w poprzedniej partii, czuły się na boisku bardzo dobrze. Szybko wywalczyły kilkupunktową zaliczkę. Rywalki nie były w stanie nawiązać walki. Bardzo dobry mecz zagrała Kaczorowska. Polski zespół pewnie doprowadził do zwycięstwa w tym secie 15:9 i wywalczył awans do rundy challenge.

Atom Trefl Sopot – Prosecco Doc-Imoco Conegliano 3:0

(25:20, 25:18, 25:12)

Złoty set: 15:9 dla Atom Trefl Sopot

Atom Trefl Sopot – Prosecco Doc-Imoco Conegliano 3:0 (25:20, 25:18, 25:12)

Złoty set: 15:9