CEV: PGE Atom Trefl Sopot – Prosecco Doc-Imoco Conegliano

clip_image002

To był genialny mecz w wykonaniu Atomu. Sopocianki w niesamowitym stylu awansowały do kolejnej rundy Pucharu CEV. Choć po przegranej we Włoszech niewielu stawiało na zawodniczki z Trójmiasta, one pokazały klasę i dosłownie zmiotły Włoszki z boiska. Z pewnością po takim meczu należy się im miejsce w gronie ośmiu najlepszych drużyn rozgrywek Pucharu CEV.

Spotkanie zaczęło się bardzo nerwowo, wysokie prowadzenie na samym początku odnotowały Włoszki prowadząc 11:6. Wydawało się, że Atomówki nie zdołają dogonić przeciwniczek, ale dziewczyny pokazały, że można na nie liczyć. Drużynę do boju poderwała Klaudia Kaczorowska, dzięki bardzo skutecznej zagrywce. Lorenzo Micelli zdecydował się na podwójną zmianę i na boisko za Izabelę Bełcik i Katarzynę Zaroślińską wbiegły Anna Kaczmar i Anna Miros. Ten krok okazał się trafiony w dziesiątkę i Atomówki doprowadziły do zwycięstwa w secie 25:20.

clip_image004

Drugi set miał bardzo interesujący przebieg. Świetna gra Atomówek na początku seta i doprowadzenie do stanu 10:4 i potem genialna zmiana młodej zawodniczki – Amerykanka (rozgrywająca) Micha Hancock zastąpiła swoją koleżankę na zagrywce i pozostała tam na kolejne 10 akcji seryjnie zdobywając punkty. Na szczęście Sopocianki nie poddały się i po dostaniu piłki w swoje ręce, głównie dzięki świetnej grze Less znów wyszły na prowadzenie i wygrały seta do 18.

Trzecia partia była popisem gry Atomówek, świetnie funkcjonował każdy element i spokojnie zakończyły mecz do zera wygrywając ostatnią partię do 12!

To jednak nie był koniec meczu. Ponieważ tydzień wcześniej Sopocianki przegrały we Włoszech 1:3 o awansie do kolejnej rundy zadecydował złoty set. Atomówki nie straciły wigoru i również brylowały w tej partii triumfując do 9!

Atom Trefl Sopot w kolejnej rundzie Pucharu CEV! W niej jako jeden z czterech zwycięskich zespołów tej rundy Pucharu CEV zmierzy się z przeciwnikiem z Europejskiej Ligi Mistrzyń!

clip_image006

PGE Atom Trefl Sopot – Prosecco Doc-Imoco Conegliano 3:0 (25:20, 25:18, 25:12) złoty set 15:9 – awans PGE Atomu Trefla

Składy drużyn:

PGE Atom Trefl Sopot: Tokarska (10), Leys (9), Bełcik (1), Cooper (10), Kaczorowska (11), Zaroślińska (6), Durajczyk (L) oraz Miros (13), Kaczmar (4)

Prosecco Doc-Imoco Conegliano: Fiorin (2), Adams (5), Katić, Ozsoy (9), Nikołowa (13), Barazza (5), de Gennaro (L) oraz Hancock (3), Barcellini (3), Nicoletti, Boscoscuro.

Supervisor zawodów: Szmidt Wolfgang

Sędziowie: Niklova Jana, Hagstrom Magnus

Sędziowie liniowi: Zieliński Karol, Gawarkiewicz Tomasz, Żygadlo Jerzy, Arentowicz Mirosław

Protokół elektroniczny: Emilia Hałas oraz Małgorzata Piątkowska