CEV PGE Atom Trefl Sopot – Calcit Lublana 3:0

Atom
PGE Atom Trefl Sopot pokonał Calcit Lublana 3:0 (25:21, 25:22, 25:11) w ostatnim meczu grupy B Ligi Mistrzyń. Polski zespół awansował do fazy play off.

PGE Atom Trefl nie najlepiej zaczął pierwszego seta. Zespół z Lublany dość szybko objął prowadzenie (5:2) i (8:5). W pierwszej części tej partii sopocianki miały problemy ze skutecznym atakiem. Po wznowieniu gry serią bardzo dobrych ataków popisała się Maja Tokarska, dzięki której polski zespół doprowadził do remisu (9:9). Niestety jeszcze przed drugą przerwą techniczną Calcit odskoczył na trzy oczka (16:13). Krótka przerwa mobilizująco wpłynęła na gospodynie, które dzięki cierpliwej grze w bloku i kontrataku doprowadziły do remisu (17:17). Od tego momentu zespół z Trójmiasta przejąły inicjatywę na boisku i wygrał tę partię (25:21).

Po ataku Maret Balkestein gospodynie prowadziły 14:10 i ich przewaga do końca partii była kontrolowana. Słowenki walczyły jak mogły utrudniały życie Atomówkom. Pod koniec partii zmniejszyły rozmiary strat do 24:22. Lorenzo Micelli poprosił o czas, aby uspokoić nieco swój zespół, a chwilę później cieszył się z triumfu 25:22 po ataku świetnie spisującej się Magdaleny Damaske.