CEV: LOTOS Trefl Gdańsk – ACH Volley Lublana 3:0

203700_20151217pod057

LOTOS Trefl niemal przypieczętował awans do fazy play-off po pokonaniu mistrzów Słowenii.

Pierwszego seta gdańszczanie zaczęli w nasjilniejszym składzie, w ataku z Murphym Troy’em, Mateuszem Miką czy Sebastianem Schwarzem. Tylko na początku trwała wyrównana walka, bo Słoweńcy grali bardzo dobrze w ataku. Kłopoty w ofensywie miał Sebastian Schwarz, lecz LOTOS zaczął coraz mocniej serwować i sprawiał ogromne problemy rywalom. Te agresywne zagrywki przyniosły skutek i polski zespół mógł spokojnie budować przewagę. Wygrał bardzo zdecydowanie, do 19. (LOTOS atakował z 67-procentową skutecznością, ACH Volley z 50-procentową).

Drugi set miał niemal identyczny przebieg jak pierwsza partia – LOTOS Trefl punktował rywala i ostatecznie wygrał do 17. W końcówce trener Andrea Anastasi mógł skorzystać z rezerwowych i dał trochę pograć Damianowi Schulzowi, Przemysławowi Stępniowi czy Kamilowi Dębskiemu.

Trzeci set był najbardziej emocjonujący – LOTOS miał sporo problemów, a do tego słabszy moment zaliczył także arbiter. ACH Volley prowadziło już 19:12 i wydawało się, że nic nie odbierze im zwycięstwa. Wtedy jednak znakomitą zmianę dał Dębski, który mocno i dokładnie zagrywał, a koledzy wyprowadzali kontry. Później kolejne mocne serwisy posyłali m.in. Wojciech Grzyb i Damian Schulz, a rywale zaczęli się mylić. LOTOS wygrał do 23 i zgarnął bardzo ważne trzy punkty. Jest już tylko o krok od awansu do fazy play-off (bez względu na inne wyniki wystarczy im na pewno 1 pkt zdobyty w dwóch ostatnich meczach fazy grupowej).