CEV LM: Dwa kluby PlusLigi w II rundzie play off Ligi Mistrzów

clip_image001

Asseco Resovia Rzeszów i PGE Skra Bełchatów zagrają w II rundzie play off Ligi Mistrzów. Dwóch przedstawicieli ma jeszcze rosyjska Superliga – Lokomotiw Nowosybirsk i Zenit Kazań. Włoską Serię A reprezenuje Sir Safety Perugia, a turecką ekstraklasę Halkbank Ankara z Michałem Kubiakiem i Marcinem Możdżonkiem, dwoma złotymi medalistami FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014.
W środę Asseco Resovia pokonała w rewanżu VfB Friedrichshafen 3:1 (25:18, 25:16, 22:25, 25:17). Pierwsze spotkanie wicemistrzowie Polski wygrali 3:2. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala w II rundzie spotkają się z Lokomotiwem Nowosybirsk, który wyeliminował rumuński Tomis Konstancja.
Odpadł obrońca trofeum Biełogorie Biełgorod. Od tego rosyjskiego potentata lepszy okazał się Halkbank Ankara. W czwartek do II rundy play off LM awansował Zenit Kazań, który w rewanżu pokonał Coprę Volley 3:2 (25:13, 24:26, 25:14, 30:32, 15:10).
PGE Skra wyeliminowała Lube Banca Marche Macerata. Kolejnym rywalem mistrza Polski będzie Sir Safety Perugia, który okazał się lepszy od Jastrzębskiego Węgla. W pierwszym meczu włoski klub wygrał 3:2 i w rewanżu u siebie 3:0.
– Zarówno Asseco Resovia jak i PGE Skra zaprezentowały w meczach I rundy play off właściwą sobie klasę – powiedział Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia PZPS Włodzimierz Sadalski. – Zrobiły to co do nich należało. Pamiętajmy, że w tej fazie Ligi Mistrzów nie ma słabych. Mamy w europejskiej elicie klubowej dwa polskie zespoły. Nasza siatkówka raz jeszcze pokazała klasę.
Włodzimierz Sadalski podkreślił, że w tej fazie rywalizacji nie ma już mocnych. – Wydawało się, że Biełogorie jest zespołem potężnym. Dysponuje tak wybitnymi indywidualnościami jak Siergiej Tietiuchin czy Dmitrij Muserski, ale wygrać z Halkbankiem nie był w stanie. Cieszmy się, że do tej niespodzianki przyczynili się dwaj reprezentanci Polski. PlusLiga ma się z czego cieszyć. Wyniki naszych zespołów w tegorocznej edycji świadczą, że jesteśmy coraz mocniejsi – zakończył Włodzimierz Sadalski.
Turniej Final Four LM rozegrany zostanie 28-29 marca w Berlinie z udziałem zwycięzców II rundy play off oraz gospodarza Berlin Recycling Volleys.

/EA/