CEV: Jastrzębski Węgiel gra dalej

clip_image001

W ostatnim meczu grupy B Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel pokonał w trzech setach CAI Teruel. Tym samym podopieczni trenera Roberto Piazzy awansowali do fazy play-off Ligi Mistrzów.

Jastrzębie bardzo dobrze rozpoczęło spotkanie. Mocna zagrywka odrzucająca rywala siatki, dużo gry środkiem i bardzo dobre przyjęcie plus skuteczny atak (80%) przyczyniły się do tego, że podopieczni trenera Roberto Piazzy pewnie wygrali pierwszą partię do 14.

Po zmianie stron gra była bardzo zacięta. Po pierwszej przerwie technicznej trzy punktowe prowadzenie objęli goście. Na szczęście w samej końcówce polski zespół zdołał odrobić starty i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść 25:23.

Od początku trzeciej odsłony gra toczyła się pod dyktando Jastrzębskiego Węgla.  Polscy zawodniczy wywalczyli pięciopunktowe prowadzenie. Co prawda przeciwnicy z Hiszpanii zdołali w końcówce doprowadzić do remisu, ale ostatnie akcje należały już do graczy Jastrzębskiego Węgla 25:22.

Jastrzębski Węgiel z 11 punktami na koncie zajął drugie miejsce w grupie B Ligi Mistrzów i wywalczył awans do fazy play-off.  Z pierwszego miejsca z grupy B awansował Lokomotiv Novosibirsk.

Jastrzębski Węgiel – CAI Teruel 3:0 (25:14, 25:23, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Masny, Pajenk, Czarnowski, Quesque, Wojtaszek (libero) oraz Filippov, Malinowski, Popiwczak

CAI Teruel: Galic, Altayo, Viciana Mera, Barcala Sanroman, Miszczuk, Ruiz, Rodriguez (libero) oraz Martin, Chourio, Torcello