CEV: Awans ZAKSY

CAI Teruel przegrał z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 26:28, 28:26, 23:25) w rewanżowym meczu rundy challenge Pucharu CEV. Pierwsze spotkanie wygrał polski zespół 3:0 i znalazł się w czołowej czwórce drużyn

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle bardzo dobrze rozpocząła premierową odsłonę mecz. Przed drugą przerwą techniczną podopieczni Sebastiana Świderskiego wyszli na trzypunktowe prowadzenie (16:13). Po wznowieniu gry zespół gospodarzy, dzięki skutecznej obronie i kontratakowi zdołał doprowadzić do remisu (16:16). Kiedy w końcówce wydawało się, że polski zespół w pełni kontroluje grę (24:21), zawodnicy z Teruel zniwelowali stratę do jednego oczka (23:24). Na szczęście w decydującej akcji pierwszego seta, skutecznym atakiem popisali się kędzierzynianie i zwyciężyli do (25:23).
Druga partia środowego spotkania była bardzoej wyrównana. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej. Ostatecznie zaciętą końcówkę graną na przewagi na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla (28:26).
W kolejnej partii od pierwszej piłki warunki gry dyktowali zawodnicy CAI Teruel, którzy już na początku wypracowali sobie kilka punktów przewagi (11:7). Polski zespół jednak nie złożył broni i w końcówce doprowadzi do remisu (22:22). Od tego momentu grał toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie dwa punkty na wagę zwycięstwa w tym fragmencie meczu zdobyli hiszpańscy siatakrze (28:26).
W czwartej partii było również dużo walki. Goście odnieśli zasłużone zwycięstwo.
CAI: Danijel Galic (3), Marc Altoya (9), Victor Manuel Mera Viviana (12), Juan Carlos Sanroman Barcala (22), Dmytro Mishchuk (6), Jose Francisco Ruiz (13), Oskar Capel Rodriguez (L) oraz Maximo Torcello(4), Jose Henry Rojas (2), Danian Jesus Chourio;
ZAKSA: Nimir Abdel-Aziz (5), Dominik Witczak (12), Krzysztof Rejno (14), Lukas Loh (8), Łukasz Wiśniewski (3), Dick Kooy (6), Paweł Zatorski (L) oraz Wojciech Kaźmierczak (3), Kay Van Dijk (15).