CEV: ACH Volley Lublana – LOTOS Trefl Gdańsk 0:3

Lotos

ACH Volley Lublana przegrał z LOTOS-em Treflem Gdańsk 0:3 (18:25, 17:25, 14:25) w meczu trzeciej kolejki Ligi Mistrzów grupy F. Przewaga zespołu trenera Andrei Anastasiego ani przez chwilę nie podlegała dyskusji.

W pierwszej partii gdańszczanie spokojnie wypunktowali swoich rywali. Po wyrównanym początku zespół trenera Andrei Anastasiego zaczął uzyskiwać coraz większą przewagę. Na drugiej przerwie technicznej wynosiła ona 16:12. Po wznowieniu gry wzrosła do 20:14. Rywale walczyli, zdobyli kolejne trzy punkty, ale w końcówce przyjmującym gospodarzy dał się we znaki swoimi trudnymi zagrywkami Mateusz Mika.

Wicemistrzowie Polski w drugiej partii mieli dalej wysoką przewagę. Na drugiej przerwie technicznej po asie Damiana Schulza prowadzili 16:11. Po wznowieniu gry zespół trenera Andrei Anastasiego dalej miał inicjatywę będąc zespołem lepszym w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

W trzecim secie LOTOS Trefl miała jeszcze większą przewagę. Głównie za sprawą błędów rywali gdańszczanie objęli prowadzenie 5:1. Ich przewaga szybko rosła. Po drugiej przerwie technicznej dobre zagrywki zaprezentował Sebastian Schwarz i było 18:10 dla gości, którzy w końcówce mieli kilka dobrych akcji i wygrali zasłużenie. Było to ich drugie zwycięstwo w grupie w trzech meczach.

W drugim meczu tej grupy DHL Modena zagra dziś wieczorem z Vojvodiną NS Seme Nowy Sad.