CEV: Galatasaray Daikin Stambuł – Impel Wrocław 3:1

221847_FAT_5198

Galatasaray Daikin Stambuł pokonał Impel Wrocław 3:1 (22:25, 25:14, 25:14, 25:16) w pierwszym meczu rundy challenge Pucharu CEV.

Wrocławianki kontynuują swoją przygodę z europejskimi pucharami. Trzecie miejsce w grupie Ligi Mistrzyń skutkowało przeniesieniem do Pucharu CEV, w którym los od razu skrzyżował z Galatasaray Stambuł.

W pierwszym secie świetnie punktowała Carolina Costagrande, jednak we wrocławskim zespole szwankowało przyjęcie. Turczynki grały bardzo agresywnie, ale końcówka seta należała do Impelek. Aleksandra Sikorska zdobyła punkt w polu serwisowym i tym samym zwiększyła przewagę punktową. Piłkę meczową wykorzystała Milena Radecka, również asem serwisowym 22:25.

Druga partia rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia Turczynek (6:0). Siatkarki Galatasaray dominowały w każdym elemencie gry, kontrolując przebieg seta i zwyciężając 25:14.Trzeci set z wysokiego C rozpoczęły wrocławianki. Utrzymywały prowadzenie do pierwszej przerwy technicznej, jednak inicjatywę ponownie przejęły gospodynie i set zakończył się bliźniaczym wynikiem (25:14).  W ostatniej odsłonie spotkania ponownie mocno rozpoczęły Impelki, a punkty głównie zdobywała Skowrońska-Dolata i Costagrande. Po stronie zespołu ze Stambułu nie do zatrzymania były Centoni i Jackson i głównie za ich sprawą Galatasaray wypracował sobie przewagę 18:14. Set ostatecznie zakończył się wynikiem 25:16 i 3:1 w całym meczu dla Turczynek.

24 lutego w Hali Orbita (początek 18.00) odbędzie się spotkanie rewanżowe. Impel Wrocław wciąż ma szanse na kontynuację gry w Pucharze CEV.