ORLEN Liga: Legionovia Legionowo – BKS Aluprof PROFI CREDIT Bielsko-Biała 3:1

20160203_127_IG_6522_FIG
Legionovia Legionowo pokonała BKS Aluprof PROFI CREDIT Bielsko-Biała 3:1 (25:20, 25:17, 22:25, 25:16) w meczu trzynastej kolejki ORLEN Ligi. To drugie zwycięstwo z rzędu siatkarek z Legionowa.
W sobotę bielski zespół przywiózł trzy punkty z Ostrowca Świętokrzyskiego pokonując tamtejsze KSZO 3:1. Podobny cel przyświeca bielszczankom dziś. Drużyna z Legionowa do meczu z BKS Aluprof PROFI CREDIT przystąpiła w dobrych humorach, bowiem w ostatni weekend pokonała w Rzeszowie Developres SkyRes. Mecz był bardzo wyrównany, ale to Legionovia była minimalnie lepsza w każdym z trzech setów.

Pierwszą partię spotkania znacznie lepiej rozpoczęły siatkarki z Bielska-Białej, które dzięki dobrym atakom objęły prowadzenie (3:0). Gospodynie nie złożyły broni i jeszcze przed przerwą techniczną zniwelowały stratę do dwóch oczek (6:8). W tym fragmencie gry bardzo dobrze spisywała się Malwina Smarzek – zarówno w ataku jak i w polu serwisowym. Do stanu (13:7) wydawało się, że BKS Aluprof PROFIT CREDIT kontroluje wydarzenia na boisku. Punktowy blok Gajewskiej stał się dla zawodniczek z Legionowa impulsem do walki (8:13). W jednym ustawieniu podopieczne Roberta Strzałkowskiego odrobiły trzy punkty (10:13). Następnie zespół gości zaczął popełniać proste błędy. Po autowym ataku Muchy to drużyna z Legionowa schodziła na drugą pauzą prowadząc (16:15). Od tego momentu warunki gry dyktowały gospodynie. Wygraną w tym secie przypieczętowała asem serwisowy Gajewska (25:20).

Kolejny set do pierwszej przerwy technicznej był wyrównany. Po asie serwisowym Castiglione, zespół gości schodził na pauzę prowadząc (8:7). Po wznowieniu gry inicjatywę na boisku przejęły gospodynie. W ataku bardzo dobrze spisywała się Daria Paszek i Smarzek. Po kolejnym udanym ataku wspomnianej atakującej Legionovia wyszła na prowadzenie (16:10). Gospodynie wypracowaną przewagę utrzymały do końca tej partii i pewnie wygrała (25:17). W ostatniej akcji Radosova posłała piłkę w aut.

Początek seta numer trzy wskazywał na to, że gospodynie nie pozwolą odbudować się rywalkom i pewnie wygrają ten mecz 3:0. Legionovia dość szybko objęła prowadzenie (3:0), dzięki dobrej grze w ataku Połeć i Grzelak. Bielszczanki nie poddały się. Pewne ataki Strózik pozwoliły BKS-owi Aluptorf PROFIT CREDIT zniwelować stratę do dwóch oczek (6:8). Do stanu (15:12) zawodniczki z Legionowa kontrolowały grę. Następnie po stronie gości w ataku coraz lepiej spisywała się Lis i Horka (17:17). Od tego momentu zespoły zaczęły grać niemal punkt za punkt. Ostatecznie nerwową końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęły podopieczne Mariusza Wiktorowicza (25:22).

W kolejnej partii widać było po zawodniczkach z Legionowa, że wcześniejsza porażka bardzo je podrażniła. Dzięki dobrej grze Paszek i Smarzek objęły prowadzenie (3:0) i (8:6). Po wznowieniu gry gospodynie ani przez moment nie zwolniły ręki w ataku i na drugiej pauzie odskoczyły na sześć punktów (16:10). Takiej straty bielszczanki nie zdołały już odrobić. Spotkanie autową zagrywką zakończyła Castiglione (16:25). Tym samym trzy punkty do swojego konta dopisały zawodniczki Legionovii Legionowo.
MVP : Malwina Smarzek.